در اوایل 2023 تحویل مرسوله توسط قوی سیاه، اولین پهپاد حمل بار در دنیا آغاز می‌شود

مجوز برای شرکت Dronamics از اتحادیه اروپا برای حمل سریع و کم‌هزینه بار با پهپاد «قوی سیاه» در اوایل 2023 صادر شده است.

در اوایل 2023 تحویل مرسوله توسط قوی سیاه، اولین پهپاد حمل بار در دنیا آغاز می‌شود

پهپادی موسوم به «قوی سیاه» (Black Swan) که برای حمل بار در اتحادیه اروپا مجوز گرفته است، می‌خواهد اولین پرواز خود را در اوایل سال 2023 انجام دهد. این پهپاد می‌تواند سرتاسر ایالات متحده، دریای جنوبی چین و کل اروپا را پوشش دهد.

به گزارش بیزنس اینسایدر ، «کنستانتین» و «سِویلن رانگلوف» دو برادر اهل بلغارستان، بنیان‌گذاران شرکتی به نام Dronamics هستند که در سال 2013 کار خود را روی این پروژه آغاز کردند. در آن زمان آمازون تازه آزمایش ایده حمل بار با پهپادها را آغاز کرده بود. حالا به‌نظر می‌رسد که آن‌ها حتی از رقیب بزرگ خود هم پیشی گرفته‌اند.

پهپاد Dronamics با پشتیبانی 3000 باند پروازی در سراسر اروپا و گنجایشی تقریباً به‌اندازه نصف ون‌های زمینی، می‌تواند راهکاری سریع و ارزان‌تر برای حمل‌ونقل مرسولات باشد و امکان تحویل روزانه سفارشات را فراهم کند. بسیاری از این باندها از مراکز توزیع اصلی شرکت‌ها به مشتریان نزدیک‌ترند، در‌نتیجه تحویل سریع به‌راحتی ممکن می‌شود.

پهپاد حمل بار Dronamics با رقبا تفاوت اساسی دارد

به‌علاوه، طراحی قوی سیاه، پهپاد این شرکت را از سایر پهپادهایی که برای حمل بارهای کوچک در فواصل کوتاه استفاده می‌شوند، متمایز می‌کند. Dronamics پیش‌تر درباره محصول خود گفته بود: «اکثر پهپادهای تحویل کوچک تلاشی برای حل مشکل کیلومتر آخر هستند. این پهپادها در‌واقع مثل دوچرخه نامه‌رسان عمل می‌کنند، در‌حالی‌که ما معادل کامیون ترانزیت را ارائه می‌کنیم.»

این شرکت مدعی است که حمل‌ونقل با قوی سیاه می‌تواند هزینه‌ها را نسبت به هواپیماهای حمل بار رقیب تا 50 درصد کاهش دهد و بخشی از این کاهش هزینه به ساختار فیبر کربنی این پهپادها برمی‌گردد. قوی سیاه در هر پرواز می‌تواند 2500 کیلومتر مسافت طی کند، تا ارتفاع 6000 متری بالا برود و 350 کیلوگرم بار داشته باشد.

Dronamics اولین پروازهای خود را برفراز دریا و در مدیترانه انجام خواهد داد. پهپاد این شرکت به‌طور کامل از سوخت پایدار استفاده می‌کند و سازندگان آن مدعی‌اند که سطح آلودگی‌های حاصل از قوی سیاه 60 درصد کمتر خواهد بود.

منبع : دیجیاتو

ارسال نظر