ساخت گوشی هوشمند با الهام از دندان مورچه!

دندان مورچه‌ها کوچک‌ترین و قدرتمندترین بخش بدن آنها است که می‌تواند به ما در ساخت انواع لوازم الکترونیکی و گجت‌های هوشمند با مقاومت بالا كمک کند. حال به نظر می‌رسد کمپانی‌ها قصد دارند گوشی‌های آینده خود را با الهام از دندان مورچه تولید کنند. 

ساخت گوشی هوشمند با الهام از دندان مورچه!

با پیشرفت تکنولوژی همواره قطعات الکترونیکی نیز کوچک‌تر از قبل شده‌اند. در همین راستا محققان غول فناوری آمریکایی روی سوژه‌ای جدید کار می‌کنند که در صورت عملی شدن آن اندازه سخت‌افزار داخلی محصولات این شرکت به‌طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

شاید برایتان عجیب باشد اما سوژه مورد بررسی دانشمندان و محققان "دندان مورچه" است. دلیل این امر اندازه کوچک و در عین حال مقاومت بسیار بالا آنها است.

جالب است بدانید دندان مورچه‌ها حتی از تار مو سر انسان هم باریک‌تر هستند اما می‌توانند به راحتی برگ‌ها و دیگر اجزا طبیعت را با قدرت و بدون آسیب‌دیدگی گاز بزنند.

دلیل این امر وجود اتم‌های روی (Zink) در ساختار دندان این حشرات کوچک است. بنابراین استفاده از ساختار مشابه با دندان مورچه‌ها می‌تواند در آینده به انسان در ساخت انواع گجت‌ها کمک کند.

به گفته آرون دوارج دانشمند ارشد علوم تحقیقات آزمایشگاهی ملی ایالات متحده: "راز قدرت دندان این حشرات در توزیع یکنواخت اتم‌های روی است."

با توجه به اینکه تمام لوازم الکترونیکی درحال کوچک‌تر و قابل حمل شدن هستند استفاده از قطعات داخلی کوچک نیز امری ضروری به حساب می‌آید.

بنابراین ساخت سخت‌افزار گجت‌های روز همچون گوشی‌های هوشمند با الهام از دندان مورچه‌ها می‌تواند دست شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند و... را برای ساخت قطعات سخت‌افزاری کوچک و مقاوم باز بگذارد.

گفته می‌شود احتمالا در سال‌های آینده شاهد حضور ساختار دندان مورچه‌ای در سخت‌افزار داخلی گجت‌های کاربردی خواهیم بود.

به نظر شما الهام‌گیری از طبیعت تا چه حد می‌تواند به انسان در ساخت گجت‌های هوشمند آینده کمک کند؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را پیرامون این موضوع با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر