سرمایه گذاری 12 میلیون دلاری بیل گیتس در زمینه واکسن آنفلوآنزا

رسانه کلیک - بر اساس گزارش STAT News بیل گیتس به تازگی مبلغی معادل 12 میلیون دلار در زمینه توسعه واکسن آنفلوآنزا هزینه کرده است.

سرمایه گذاری 12 میلیون دلاری بیل گیتس در زمینه واکسن آنفلوآنزا

بعد از یک فصل ویرانگر که تعداد زیادی از افراد به بیماری آنفلوآنزا دچار شدند، تلاش پزشکان مختلف برای تأمین واکسن آنفلوآنزا برای قشر زیادی از مردم آغاز شده است. به همین دلیل بیل گیتس ، موسس و مدیر عامل مایکروسافت به تازگی 12 میلیون دلار برای توسعه در این زمینه هزینه کرده است.

وی امروز در جریان یک کنفرانس، از سرمایه گذاری خود خبر داد. به نظر می رسد که نیمی از این مبلغ توسط بیل و ملینا گیتس و نیمی دیگر توسط خانواده لری پیج ، مدیر عامل گوگل تأمین شده است.

2 میلیون از مبلغ سرمایه گذاری شده در اختیار محققان قرار می گیرد تا تحقیقات خود را در این زمینه گسترش دهند و 10 میلیون باقی مانده برای واکسینه کردن افراد مبتلا شده هزینه می شود.

سرمایه گذاری 12 میلیونی در این زمینه مانند قطره ای در مقابل دریاست. بر اساس گزارش بلومبرگ، موسسه جهانی آلرژی و بیماری های عفونی سال گذشته حدود 64 میلیون دلار برای تحقیقات در زمینه تولید واکسن آنفولانزا هزینه کرد و به نظر می رسد که حدود ده سال تا ریشه کن شدن این بیماری فاصله داریم.

به گزارش NPR برخی افراد مبتلا به آنفلوآنزا در حال حاضر هزینه لازم برای درمان خود را ندارند و وظیفه تیم های پزشکی، شناسایی آنها در کشورهای مختلف و انتقال آنها به کلینیک های درمانی است.

موسسه خیریه بیل و ملینا گیتس تا به حال حدود 9.5 میلیون دلار به مجموعه بهداشتی Icahn کمک کرده است تا تولید واکسن آنفلوآنزا با سرعت بیشتری انجام شود. فلورین کرامر ، پروفسور میکروبیولوژی در سازمان Moint Sinai به این موضوع اشاره کرد که برخی محققان این مجموعه، هنوز در حال تست واکسن آنفلوآنزا روی موش ها هستند و این در حالی است که کمک هزینه ای برای آنها ارسال نمی شود. اما به تازگی افراد داوطلب برای تست واکسن تولید شده به این سیستم معرفی شده اند که می توان قضیه یاد شده را یک قدم بزرگ در این عرصه به حساب آورد.

آقای Paul Radspinner مدیر عامل و موسس FluGen، شرکت فعال در زمینه تولید واکسن آنفلوآنزا از طریق ویروس هایی که از لحاظ ژنتیکی تغییر یافته اند، به این موضوع اشاره کرد که داوطلب شدن افراد برای تست واکسن آنفلوآنزا می تواند یک موفقیت بزرگ در این زمینه محسوب شود. او در ادامه سخنان خود گفت:

وارد شدن بیل گیتس و موسسه خیریه وی در این زمینه خبر خوبی است.

گیتس نیز در مصاحبه با STAT News گفت:

این 12 میلیون را به عنوان شروع کار در نظر بگیرید و بدانید که بازی هنوز ادامه دارد.

ارسال نظر