افزایش تحقیقات ضدانحصاری موشکافانه روی غول های فناوری چینی

رسانه کلیک - چین قصد دارد تا در راستای تحقیقات ضدانحصاری ، به بررسی های موشکافانه و دقیق تر روی معاملات انجام شده بین غول های فناوری این کشور و برندهای بزرگ بپردازد.

افزایش تحقیقات ضدانحصاری موشکافانه روی غول های فناوری چینی

به نظر می رسد که کشور چین خواستار سفت کردن زنجیر آنتی تراست دور گردن غول های فناوری خود بوده، و تعیین جریمه های سنگین تازه شروع ماجرا است. این سیاست درست پس از زمانی اعلام شد که قانون گذاران چینی در راستای تحقیقات ضدانحصاری، دستور بررسی و کاوش موشکافانه در معاملات با برندهای بزرگ مثل علی بابا (Alibaba) و تنسنت (Tencent) را صادر کردند.

در اوایل هفته جاری، هیات قانون گذاری بازار چین اعلام کرد که میزان تحقیقات موشکافانه روی معاملات بزرگ (خصوصا معاملات انجام شده با غول های اینترنتی) را افزایش خواهد داد. طبق گزارش رسانه خبری رویترز، هیات تنظیم مقررات یک مجازات 3.5 میلیارد دلاری را برای موتور جستجوگر متعلق به کمپانی Sogou در نظر گرفته که به طور محرمانه توسط سهامداران هولدینگ تنسنت اداره می شود. این اطلاعات توسط دو منبع موثق افشا شده است.

البته یک منبع سومی نیز در این میان وجود دارد. این منبع خبر داده که سازمان تنظیم مقررات مشغول تحقیق در خصوص پیشنهادی هستند که توسط شرکای MBK به برترین شرکت اجاره ماشین آنلاین داده شده است. ظاهرا این پیشنهاد جنبه رقابتی دارد، چرا که MBK در حال حاضر دومین برند معتبر اجاره خودرو به شمار می آید. اداره امور تنظیم مقررات بازار (SAMR) در حال برنامه ریزی برای اجرای یک بازنگری کلی روی معامله سوگو تنسنت است، که می تواند منجر به لغو مهلت آن در ژانویه سال 2021 شود.

طبق اظهارات یکی از منابع، این معامله با عدم قطعیت و ابهام بزرگی مواجه بوده و احتمال می رود که زودتر از موعود به اتمام برسد. ناگفته نماند که جستجو در اینترنت یک مسئله مهم و حساس در چین به حساب می آید. طبق بررسی های SAMR، تنسنت در حال حاضر یکی از رهبران بازار در بخش ها و حوزه های مختلف آنلاین بوده که تجارت خود را از طریق اینترنت انجام می دهد. طبق گفته جیامینگ ژانگ، همکار ارشد شرکت حقوقی Allen & Overy، تمام این ملاحظات نشان می دهند که SAMR در راستای تحقیقات ضدانحصاری ، آماده باز کردن فصل جدیدی از اقدامات قانونی خود در بخش اینترنتی است.

ارسال نظر