راهکارهای تجاری آمازون زیر ذره بین ماموران ایالتی قرار گرفت

رسانه کلیک - ماموران ایالتی واشنگتن و کالیفرنیا به زودی تحقیقات رسمی خود را پیرامون راهکارهای تجاری آمازون آغاز خواهند کرد. گفته می شود این شرکت با اقدامات نادرست خود عرصه را بر سایر فروشندگان تنگ کرده است.

راهکارهای تجاری آمازون زیر ذره بین ماموران ایالتی قرار گرفت

طبق اطلاعات منتشر شده در مجله های خبری وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز، راهکارهای تجاری آمازون هم اکنون در دو ایالت کالیفرنیا و واشنگتن در حال بازرسی است. بنا بر گزارش ها مامورین ایالتی به دنبال نحوه برخورد این شرکت با سایر فروشندگان هستند. آیا آمازون از داده های جمع آوری شده برای رقابت مستقیم با آنان استفاده می کند؟

به گزارش تایمز، دادستان کل واشنگتن در حال تحقیق پیرامون راهکارهای تجاری آمازون است؛ چراکه شایعه شده این شرکت، کار فروشندگان را برای قرار دادن محصولات خود در وب سایت های دیگر دشوار می کند.

مجله وال استریت در ماه آوریل اعلام کرد که آمازون با جمع آوری داده های مربوط به فروشندگان و محصولات مختلف (از جمله قیمت محصول، فروش کل و هزینه پرداخت شده برای بازاریابی و حمل و نقل)، سعی دارد تا کالاهای رقیب را با برچسب خصوصی خود روانه بازار کند. در پی این گزارش، سناتور آمریکا یعنی جاش هاولی، خواستار تحقیقات گسترده در مورد این ادعا شد و کمیته قضایی مجلس نیز از جف بزوس خواست تا پیش از آغاز جلسه توضیحات لازم را بدهد.

سخنگویان دفاتر دادستانی کالیفرنیا و واشینگتن از ارائه هر گونه توضیح بیشتر درباره این موضوع سر باز زده و حتی اجرای تحقیقات را تایید یا انکار نکرده اند. با این حال اگر این ماموران ایالتی واقعا به دنبال تحقیق و تجسس پیرامون راهکارهای تجاری آمازون باشند، می توان گفت که قدم بر جای پای کمیسیون اروپایی (EC) گذاشته اند. این کمیته مدت هاست که روش های کاری شرکت ها را تحت نظر گرفته و طبق گزارش وال استریت، به زودی تحقیقات رسمی خود را درباره راهکارهای غول دنیای تجارت الکترونیک یعنی آمازون آغاز می کند.

ارسال نظر