گوشی های وان پلاس و اوپو به چیپست های اختصاصی مجهز می شوند

رسانه کلیک - ظاهرا برندهای اوپو، وان پلاس و ریلمی تصمیم  گرفته اند تا برای نسل بعدی گوشی های خود از چیپست های سفارشی استفاده کرده و بدین ترتیب وابستگی خود با سایر تولیدکنندگان را کاهش دهند.

گوشی های وان پلاس و اوپو به چیپست های اختصاصی مجهز می شوند

کمپانی های بزرگی نظیر اپل، سامسونگ و هواوی طی سال های اخیر چیپست های اختصاصی خود را توسعه داده اند. این موضوع باعث شده تا آن ها بتوانند وابستگی خود به شرکت هایی همچون کوالکام و مدیاتک را به حداقل برسانند. حال به نظر می رسد که سه کمپانی دیگر نیز در حال پیوستن به این کمپین هستند.

به گزارش CNBeta، مقامات اوپو به تازگی از یک سری برنامه داخلی به نام Mariana Plan رونمایی کرده اند. ظاهرا نام این پروژه از عمیق ترین گودال آبی جهان گرفته شده است. به نظر می رسد که اوپو اکنون با جدیت در حال ساخت چیپست های اختصاصی خود است.

بنا بر گزارش های منتشر شده، این طرح اکنون توسط یک کمیته فنی به رهبری مدیر سابق کوالکام هدایت می شود. جالب آنکه کولکام در حال حاضر یکی از تامین کنندگان اصلی تراشه های اوپو است. برندهای وان پلاس و ریلمی نیز برای سرعت بخشیدن به این فرآیند به تیم فنی اوپو ملحق شده اند. در نتیجه تراشه هایی که توسط شرکت تولید می شوند بعدها در گوشی های وان پلاس و ریلمی نیز به کار خواهند رفت.

اوپو طی مصاحبه ای با C114 News اعلام کرده که هدف اصلی از ساخت چیپست های اختصاصی، جلب رضایت مشتریان است. این اقدام به منزله رقابت با تولیدکنندگان دیگر نیست و بیشتر به یک سرمایه گذاری بلند مدت شباهت دارد. ناگفته نماند که فعلا وظیفه ساخت اغلب تراشه های شرکت بر عهده کوالکام و مدیاتک است.

اوپو به تازگی 7 میلیارد دلار را صرف تحقیق و توسعه پروژه های خود در سه سال آینده کرده است. بنابراین انتظار می رود بخشی از این سرمایه را برای توسعه چیپست های اختصاصی که بعدها در گوشی های وان پلاس، اوپو و ریلمی به کار می روند، خرج کند.

ارسال نظر