مایکروسافت تولید کربن دی اکسید را تا سال 2030 به صفر می رساند

رسانه کلیک - مقامات مایکروسافت چندی پیش از برنامه های آینده خود جهت توقف انتشار کربن دی اکسید و حتی کاهش آن در محیط خبر دادند.

مایکروسافت تولید کربن دی اکسید را تا سال 2030 به صفر می رساند

طبق گزارش های موجود، سال 2019 یکی از گرم ترین سال هایی بود که زمین تاکنون تجربه کرده است. مسلما کاهش و یا توقف گرمایش جهانی نیازمند اقدامات جدی و گسترده ای خواهد بود. حال شرکت مایکروسافت تصمیم گرفته تا سهم خود را در این بین ادا کند؛ بدین ترتیب که میزان تولید فرآورده های کربنی توسط تشکیلات خود را تا سال 2030 به صفر رسانده و حتی به میزان کاهش آن در محیط زیست کمک کند. مقامات این شرکت دو سال پیش نیز از برنامه های خود جهت کاهش انتشار کربن دی اکسید تا 75 درصد خبر داده بودند.

مایکروسافت گفته که در آینده نزدیک میزان کربنی که در طی این سال ها به طور مستقیم و غیر مستقیم به محیط زیست وارد کرده را از میان می برد. اما آیا این طرح واقعا شدنی است؟

کمپانی آمریکایی بخشی از هزینه لازم برای انجام این کار را از درآمد حاصل از پروژه های سبز قبلی پرداخت می کند. مایکروسافت کلیه مصرف کنندگان و همینطور تامین کنندگان خود را برای تحقق بخشیدن به این هدف یاری خواهد کرد. ظاهرا کلیه تجهیزات و ساختمان های وابسته به این کمپانی به زودی تماما از انرژی پاک بهره می برند. این شرکت همچنین قصد دارد تا برای کاهش فرآورده های کربنی و توسعه تکنولوژی های لازم برای حذف آن در محیط، یک صندوق اقلیمی به ارزش یک میلیارد دلار را افتتاح کند.

طبق اظهارات برد اسمیت، مدیر و نماینده رسمی مایکروسافت فعالیت های این شرکت برای تعدیل کربن از سال 2012 آغاز شده است. آن ها نیز مانند سایر شرکت های فعال در این حوزه، بیشتر سعی داشته اند تا به جای حذف کربن موجود در محیط، میزان انتشار کربن از تشکیلات خود را کاهش دهند. با این حال مقامات به این نتیجه رسیده اند که برای کمک به حفظ محیط زیست، باید اقدامات موثرتری در پیش گرفته شود.

به صفر رساندن میزان تولید کربن به ظاهر امکان پذیر به نظر می رسد. اما حذف آن از محیط می تواند مسئله ساز باشد. با این حال مایکروسافت اعلام کرده که طی 10 سال آینده، تکنولوژی لازم برای انجام این کار را به دست خواهد آورد.

ارسال نظر