حمایت اپل، گوگل و مایکروسافت از توافقنامه پاریس

رسانه کلیک - شرکت های اپل، گوگل و مایکروسافت به جمع امضا کنندگان توافقنامه پاریس پیوستند. این در حالی است که فیس بوک و آمازون هنوز از انجام این کار سر باز می زنند.

حمایت اپل، گوگل و مایکروسافت از توافقنامه پاریس

شاید دولت ترامپ خواهان جدایی آمریکا از توافقنامه پاریس باشد، اما ظاهرا برخی کمپانی های صنعتی راضی به انجام این کار نیستند. مدیران شرکت های بزرگی همچون اپل، ادوبی، گوگل، اچ پی، مایکروسافت و تسلا با امضای یک نامه، خواستار باقی ماندن ایالات متحده آمریکا در توافقنامه پاریس شدند تا بدین ترتیب حمایت خود را از نجات کره زمین و بهبود شرایط آب و هوایی نشان دهند.

از نظر این مدیران، پیمان بین المللی با کمک به ایالات متحده آمریکا در رهبری فناوری های آینده سازگار با محیط زیست، در نهایت منجر به افزایش قدرت این کشور در عرصه رقابتی خواهد شد. در ضمن اهداف واضحی در توافقنامه پاریس ذکر شده اند که به برنامه ریزی و ترغیب خلاقیت ها کمک می کند.

با این وجود جالب است بدانید که فیس بوک و آمازون رغبتی به مشارکت در این فراخوانی نداشته اند. البته فیس بوک دارای تعهدات جدی نسبت به محیط زیست بوده و قصد دارد تا پایان سال 2020، از انرژی تجدیدپذیر برای تمام فعالیت های خود استفاده کند. اما آمازون متهم به اهمال در اقدام های محیط زیستی است. منتقدین خارجی و کارکنان داخلی این شرکت مدعی هستند که آمازون هیچ استراتژی خاصی برای تغییر آب و هوا در سر ندارد.

شایان ذکر است؛ اکثر مشاغل بزرگ ایالات متحده، جزو حامیان فراخوان پاریس به شمار نمی آیند. البته ورایزن از توافقنامه پاریس استقبال کرده و حمایت خود از محیط زیست را نشان داده است. اما ظاهرا کمپانی های دیگری مثل AT&T ،Sprint و T-Mobile علاقه خاصی به شرکت در این فراخوانی نداشته اند.

توافقنامه پاریس، یک تعهد اجباری نیست؛ با این حال جایگاه کمپانی های مختلف در حمایت از محیط زیست را نشان می دهد. به هر حال واضح است که با ایجاد یک ذهنیت عمومی بهتر، احتمال همکاری و پیوستن شرکت های دیگر به این قرارداد نیز افزایش می یابد.

ارسال نظر