گوگل با شکست فیس بوک موفق به خرید فیت بیت شده است

رسانه کلیک - گوگل توانست با پرداخت 2.1 میلیارد دلار، شرکت فیت بیت را خریداری کند. حال گزارشی جدید به تمایل فیس بوک به خرید فیت بیت اشاره دارد.

گوگل با شکست فیس بوک موفق به خرید فیت بیت شده است

شرکت گوگل فیت بیت را به قیمت 2.1 میلیارد دلار خریداری کرد ( گوگل با قرارداد 2.1 میلیارد دلاری شرکت فیت بیت را تصاحب کرد ). اما به نظر می رسد که این غول جستجوی اینترنتی، تنها کمپانی راغب به خرید این برند نبوده است. ظاهرا شرکت فیس بوک پیش از گوگل قصد داشته تا فیت بیت را خریداری کند و حتی در این باره مذاکراتی با این کمپانی صورت داده است. ناگفته نماند که برند فیت بیت، یکی از تولید کننده های برتر وسایل و تجهیزات پوشیدنی در حوزه تناسب اندام به شمار می رود.

با اینکه نتیجه مذاکرات فیس بوک مشخص نیست، اما گفته می شود این دو کمپانی نتوانستند بر سر قیمت به توافق برسند. طبق گزارش منتشر شده در وب سایت Information، مبلغ پیشنهادی فیس بوک بابت خرید برند فیت بیت حتی به نیمی از مبلغ نهایی پرداخت شده توسط گوگل نیز نمی رسید و همین امر باعث شد تا اوضاع به نفع کمپانی گوگل تمام شود.

علاقه فیس بوک به خرید فیت بیت در ابتدا ممکن است عجیب به نظر برسد، اما با تلاش های اخیر این شرکت در حوزه سخت افزار همخوانی دارد. از هدست های واقعیت مجازی Oculus و بلندگوهای هوشمند قابل حمل گرفته تا عینک های واقعیت افزوده، محصولات سخت افزاری متعددی با محوریت فناوری های پوشیدنی به نام فیس بوک به ثبت رسیده اند. در ضمن نمی توان از نقش ساعت های هوشمند و ردیاب های تناسب اندام فیت بیت به عنوان لوازم جانبی هدست های VR یا AR چشم پوشی کرد.

فیس بوک پیش از این نیز به ردیابی تناسب اندام علاقه نشان داده است. این شرکت در سال 2014 اپلیکیشن تناسب اندام محبوب آن زمان برای اندروید و آیفون به نام Moves را خریداری کرد. هرچند که به دلیل عدم استقبال کاربران و عدم ارتقای آن به نسخه های بهبود یافته، فیس بوک تنها چهار سال پس از خرید Moves، مجبور به از کار انداختن آن شد.

ارسال نظر