کاهش 55 درصدی فروش گوشی های هوشمند سونی

رسانه کلیک - اطلاعات به دست آمده حاکی از آن هستند که میزان فروش گوشی های هوشمند سونی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ حدودا ۵۵ درصد کاهش یافته است.

کاهش 55 درصدی فروش گوشی های هوشمند سونی

میزان فروش گوشی های هوشمند سونی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ با افت بی سابقه ای رو‌به‌رو بوده است. به نظر می رسد این شرکت نیز به سرنوشت ال جی دچار شده است ( میزان فروش گوشی های هوشمند ال جی مجددا کاهش یافت ). طبق گزارش های به دست آمده، این شرکت ژاپنی از ماه آوریل تا ژوئن، توانسته تنها ۹۰۰ هزار گوشی هوشمند به فروش برساند. معلوم نیست که چرا شرکت سونی، از تعطیل کردن بخش گوشی های همراه خود امتناع می کند. این میزان از فروش پایین در طی ۹ سال گذشته بی سابقه بوده است.

سونی در سه ماهه دوم سال گذشته موفق شده بود ۲ میلیون تلفن همراه به فروش برساند. البته این میزان فروش نسبت به سال ۲۰۱۴، بسیار ناچیز بود. همانطور که می دانید، این شرکت در سال ۲۰۱۴ موفق شده بود تا ۴۰ میلیون گوشی همراه را به دست خریداران برساند.

سونی اکنون انتظارات خود را پایین آورده و پیش بینی کرده که تا پایان سال ۲۰۱۹، نهایتا حدود ۴ میلیون گوشی را به فروش خواهد رساند. این رقم بسیار کمتر از میزان پیش بینی شده قبلی یعنی ۵ میلیون دستگاه است. علاوه بر این، درآمد حاصل از فروش گوشی های هوشمند سونی حدود ۳.۵۵ میلیون دلار تخمین زده شده که باز هم ۷ درصد کمتر از تخمین های قبلی است.

شرکت سونی با عرضه اکسپریا ۱ در ماه مه توانست جایگاه خود را در بازار گوشی های هوشمند حفظ کند ( قیمت سونی اکسپریا 1 مشخص شد ). شرکت سونی امید بسیاری به این گوشی هوشمند دارد و احتمال می دهد تا پیش از پایان سال جاری میلادی، اکسپریا 1 به فروش مناسبی دست پیدا کند.

ارسال نظر