احتمال کاهش 50 درصدی سود سامسونگ!

رسانه کلیک - طبق پیش بینی های انجام شده، ادامه تحریم ها علیه هواوی، میزان سوددهی سامسونگ را تا بیش از ۵۰ درصد کاهش خواهد داد.

احتمال کاهش 50 درصدی سود سامسونگ!

تحلیلگران بر این باورند که کاهش تجارت تراشه های نیمه هادی، میزان سوددهی سامسونگ را تا بیش از ۵۰ درصد کاهش می دهد. ممنوعیت تجارت با شرکت هواوی نیز باعث به کاهش میزان فروش شده و وضعیت را وخیم تر می کند.

طبق پیش بینی های انجام شده توسط ۲۹ تحلیلگر، سود اجرایی این شرکت کره ای در آینده با افت ۶۰ درصدی مواجه خواهد شد. این رقم حتی از ضعیف ترین درآمد آن در سه ماهه اول امسال نیز کمتر است.

سامسونگ بزرگ ترین تامین کننده تراشه های DRAM و NAND در جهان است. این تجارت به عنوان یکی از سودآور ترین تجارت های جهان به شمار می رود که سوددهی آن، بیش از دو سوم است. با این حال اگر از مسئله ممنوعیت تجارت با هواوی نیز چشم پوشی کنیم، به طور قطع می توان گفت که قیمت تراشه ها در ماه های اخیر کاهش یافته است. این کاهش، منجر به سقوط میزان سودهی این غول دنیای فناوری در زمان حال و آینده می شود. تحلیلگران بر این باورند که قیمت تراشه ها تا پایان سال جاری هیچ تغییری نمی کند، اما شرکت های سامسونگ و میکرون اعلام کرده اند که قیمت تراشه ها بار دیگر افزایش خواهد یافت.

تمدید ممنوعیت تجارت با هواوی چندان هم به ضرر سامسونگ نیست، چراکه این شرکت می تواند فروش گوشی های هوشمند خود را افزایش دهد. طبق پیش بینی های انجام شده، سامسونگ قادر به فروش بیش از ۳۷ میلیون گوشی در سال خواهد بود! این فروش بالا، به معنای فروش تراشه هاست و بخشی از زیان سامسونگ را جبران می کند.

نگرانی شرکت سامسونگ به جنگ تجاری بین آمریکا و چین محدود نمی شود. کشور ژاپن نیز قصد دارد خرید و فروش مواد شیمیایی لازم جهت تولید صفحات نمایش و تراشه های نیمه هادی را کاهش دهد.

ارسال نظر