تحریم هواوی 90 روز به تعویق افتاد

رسانه کلیک - دیروز شاهد تحریم هواوی از سوی شرکت گوگل و سایر تولیدکنندگان قطعات در ایالات متحده آمریکا بودیم. این تحریم ها 90 روز به تعویق افتاده است.

تحریم هواوی 90 روز به تعویق افتاد

دیروز گزارشی به اینترنت راه پیدا کرد که به تحریم هواوی اشاره داشت ( گوگل شرکت هواوی را تحریم کرد؛ عدم دسترسی به پلی استور ). در همین راستا این غول فناوری چینی دیگر به بروزرسانی های اندروید و همچنین سرویس های گوگل دسترسی ندارد. این تحریم با فشارهای ترامپ، رییس جمهور آمریکا از سوی گوگل اعمال شد ( بیانیه رسمی هواوی در رابطه با تحریم گوگل ).

به تازگی گزارش جدیدی به اینترنت راه پیدا کرده که خبر از تعویق تحریم هواوی تا 90 روز می دهد. در این بازه زمانی، هواوی می تواند محصولات ساخت آمریکا را برای تعمیر و نگهداری شبکه های موجود خریداری و همچنین بروزرسانی های نرم افزاری برای گوشی های هوشمند کنونی خود دریافت کند.

در این میان، رویترز به این موضوع اشاره کرده که هواوی هنوز قادر به خرید قطعات جدید از شرکت های آمریکایی نخواهد بود و باید برای آن ها، تاییدیه دریافت کند. البته این تاییدیه دیگر از سوی دولت آمریکا برای این شرکت صادر نمی شود.

هواوی می تواند در این 90 روز بروزرسانی های جدیدی برای گوشی های موجود در بازار خود عرضه کند. در رابطه با امکان عرضه بروزرسانی اندروید Q برای گوشی های این برند نمی توان اظهار نظر قطعی کرد؛ با این حال به نظر می رسد هواوی به دنبال عرضه این آپدیت است.

بر اساس تحریم دیروز، هواوی نمی توانست گوشی های هوشمند جدید خود را با سیستم عامل اندروید عرضه کند، البته به نسخه متن باز آن دسترسی داشت.

امروز شاهد رونمایی از گوشی های سری آنر 20 خواهیم بود. تعلیق تحریم ها باعث می شود این محصولات با جدیدترین نسخه اندروید معرفی شوند. هواوی میت X نیز دارای شرایط مشابه با گوشی های سری آنر 20 است.

تحریم های هواوی از 19 آگوست دوباره برقرار می شود؛ با این حال انتظار می رود تا این تاریخ شاهد توافق تجاری میان دولت های چین و ایالات متحده آمریکا باشیم. لازم به ذکر است؛ هواوی در حال توسعه سیستم عامل انحصاری خود است.

ارسال نظر