رشد چشمگیر فروش گوشی‌های هواوی در چهارماهه نخست سال ۲۰۱۹

رسانه کلیک - گوشی‌های هواوی در بازار فروش بالایی را تجربه می‌کنند به گونه‌ای که در سه ماهه اول 2019، هواوی موفق به شکست اپل شده است.

رشد چشمگیر فروش گوشی‌های هواوی در چهارماهه نخست سال ۲۰۱۹

شرکت هواوی توانسته در چهارماهه نخست سال ۲۰۱۹، جایگاه اپل را در بازار داغ گوشی‌های هوشمند از آن خود کند و گامی دیگر در صعود به بزرگترین تولیدکننده گوشی های هوشمند بر اساس پیش بینی های خود بردارد.

در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۹، در مجموع ۳۱۰.۸ میلیون گوشی هوشمند در جهان فروخته شده که در مقایسه با مدت مشابه ۲۰۱۸، ۶.۶ درصد کاهش داشته است. این ششمین سه‌ماهه متوالی است که روند کاهشی فروش جهانی گوشی‌های هوشمند ادامه دارد. در این بازه زمانی، سهم هواوی از این بازار به ۱۷ درصد رسیده است که بیشترین سهم بازار هواوی تاکنون بوده است. این در حالی است که هواوی در بازار مهمی همچون آمریکا، حضور فعالی ندارد.

یکی از دلایل شتاب‌گیری فروش گوشی‌های هواوی را باید در نوآوری‌های این شرکت جست‌وجو کرد. هواوی نخستین شرکتی بوده که قابلیت‌هایی از قبیل گوشی 5G، شارژ بی‌سیم معکوس، پردازش هوش مصنوعی در گوشی، دوربین پیشرفته و غیره را معرفی کرده است.

IDC معتقد است این گزارش‌ها نشان می‌دهد که با وجود عملکرد قدرتمند هواوی و رشد فروش این شرکت، فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۹ همچنان رو به افول خواهد بود.

ریان ریث، مدیر بخش موبایل IDC می‌گوید:

روزبه‌روز روشن‌تر می‌شود که هواوی به‌شدت تلاش می‌کند تا جایگاهش در حوزه موبایل را ارتقا دهد و گوشی‌های هوشمند، موتور محرک این شرکت است. چالش‌های بازار گوشی‌های هوشمند همچنان در همه حوزه‌ها ادامه دارد؛ با این حال، هواوی توانسته فروش خود را ۵۰ درصد افزایش دهد.

در همین بازه زمانی، فروش گوشی‌های سامسونگ ۸.۱ میلیون دستگاه کاهش داشته و به ۷۱.۹ میلیون دستگاه رسیده است. این در حالی است که فروش گوشی‌های هواوی با ۵۰.۳ درصد افزایش، به ۵۹.۱ میلیون دستگاه رسیده و فاصله کمی با سامسونگ دارد.

اپل در سه‌ماهه نخست امسال با مشکلاتی دست به گریبان بود و طبق گزارش IDC، فروش آیفون‌های آن با کاهش سرسام‌آور ۳۰.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ۳۶.۴ میلیون دستگاه رسیده است.

بسیاری از کارشناسان می‌گویند کاربران بیشتر از گذشته برای خرید گوشی جدید صبر می‌کنند و از طرف دیگر امکانات و قابلیت‌های مدل‌های جدید جذابیت کافی برای کاربران ندارد. در نتیجه فروش جهانی گوشی روندی نزولی به خود گرفته است. اکنون مدت میانگین برای تعویض گوشی‌های آیفون به ۳۶ ماه رسیده و این نرخ برای پرچم‌داران اندرویدی نزدیک به ۳۰ ماه است.

آنتونی اسکارسلا، مدیر تحقیق IDC می‌گوید:

مصرف‌کنندگان در مقایسه با قبل، مدت طولانی‌تری از گوشی‌هایشان استفاده می‌کنند و مدل‌های تازه و گران‌قیمتی که معرفی می‌شوند، انگیزه زیادی برای خرید ایجاد نمی‌کنند.

افزون بر این، بسیاری از مصرف‌کنندگان تمایل دارند تا سال ۲۰۲۰ و آماده‌سازی شبکه‌ها و سخت‌افزارهای 5G، منتظر گوشی‌های هوشمند 5G بمانند.

ارسال نظر