سامسونگ و اپل در ایتالیا جریمه شدند؛ کاهش عمدی سرعت گوشی های هوشمند

رسانه کلیک - دادگاهی در ایتالیا شرکت های سامسونگ و اپل را به علت کاهش عمدی سرعت گوشی های تولیدی خود با استفاده از عرضه بروزرسانی، جریمه کرد.

سامسونگ و اپل در ایتالیا جریمه شدند؛ کاهش عمدی سرعت گوشی های هوشمند

در ماه ژانویه دادگاه ایتالیا اعلام کرد در حال تحقیقات از شرکت های سامسونگ و اپل است. موضوع این تحقیقات، بررسی کاهش عمدی سرعت گوشی های تولیدی این دو کمپانی توسط عرضه بروزرسانی بود. حال Autorità Garante della Concorrenza e del Mercato در بیانیه ای اعلام کرده این دو کمپانی از قوانین ایتالیا تخطی کرده اند.

بر اساس اعلام AGCM، کاربران آیفون 6 با دریافت بروزرسانی iOS 10 دچار مشکل شدند و در همین راستا، این کمپانی باید 5 میلیون یورو جریمه پرداخت کند. این نسخه از سیستم عامل اپل نیاز به انرژی بالایی داشت و به همین علت کاربران گوشی آیفون 6 با مشکل خاموش شدن دستگاه خود مواجه می شدند.

اپل برای رفع این مشکل، سیستم عامل iOS 10.2.1 را عرضه کرد. این کمپانی در زمان عرضه این سیستم عامل به این نکته اشاره نکرده بود که برای کاهش مصرف انرژی این سیستم عامل، سرعت پردازنده کاهش پیدا می کند.

اپل علاوه بر پرداخت جریمه مربوط به کاهش سرعت گوشی های تولیدی خود، باید 5 میلیون یورو دیگر نیز برای عدم اطلاع رسانی در رابطه با عمر باتری آیفون و تعویص آن، جریمه بپردازد.

این سازمان در ایتالیا شرکت سامسونگ را نیز جریمه کرده است. شرکت سامسونگ به علت عرضه بروزرسانی اندروید مارشمالو برای گوشی گلکسی نوت 4، این دستگاه را با مشکل مواجه کرد. این نسخه از سیستم عامل اندروید که توسط سامسونگ برای گلکسی نوت 7 بهینه سازی شده بود، خرابی گلکسی نوت 4 را در پی داشت. سامسونگ در کشور ایتالیا باید 5 میلیون یورو جریمه پرداخت کند.

بر اساس گزارش منتشر شده، سامسونگ و اپل با کاهش عمدی سرعت محصولات خود، کاربران را به تعویض گوشی های هوشمند قدیمی خود ترغیب کرده اند.

ارسال نظر