واتس‌اپ روی قابلیتی شبیه AirDrop اپل و QuickShare اندروید کار می‌کند

با این قابلیت می‌توان فایل‌هایی با حداکثر حجم 2 گیگابایت را برای افرادی که در نزدیکی یکدیگر هستند، ارسال کرد.

واتس‌اپ روی قابلیتی شبیه AirDrop اپل و QuickShare اندروید کار می‌کند

واتس‌اپ درحال کار روی قابلیت جدیدی است که به کاربران امکان می‌دهد فایل‌ها را با افراد نزدیک خود به اشتراک بگذارند. این ویژگی همانند QuickShare اندروید و ایردراپ iOS عمل می‌کند. این قابلیت در آخرین نسخه بتای واتس‌اپ در اندروید درحال آزمایش است و انتظار می‌رود که در به‌روزرسانی‌های آینده برای عموم منتشر شود.

براساس اعلام سایت WABetaInfo، واتس‌اپ درحال بررسی قابلیتی است که به کاربران امکان می‌دهد فایل ها را به‌راحتی برای دیگران بفرستند. در آخرین نسخه بتای واتس‌اپ برای اندروید (2.24.2.20) که در گوگل پلی موجود است، ویژگی جدید به‌اشتراک‌گذاری فایل با افراد نزدیک وجود دارد و در به روزرسانی‌های آتی در دسترس خواهد بود. پیش‌ازاین، واتس‌اپ امکان ارسال فایل‌ها با حجم 2 گیگابایت را فراهم کرده بود.

قابلیت به‌اشتراک‌گذاری فایل‌ها با افراد نزدیک در واتس‌اپ

برای استفاده از این قابلیت باید گوشی‌ها در نزدیکی هم باشند و هر دو باید صفحه People Nearby را برای ارسال یا دریافت فایل باز داشته باشند. اگر کاربر شماره تلفن شخص دیگر را نداشته باشد، گوشی آن‌ها برای یکدیگر قابل مشاهده نخواهد بود. همچنین فایل‌ها با رمزنگاری سرتاسری ارسال خواهند شد.

علاوه‌براین، برای درخواست به‌اشتراک‌گذاری، یکی از دو نفری که می‌خواهد فایل‌ها را بفرستد، باید صفحه People Nearby را باز کرده و گوشی خود را تکان دهد. این ویژگی همانند اپلیکیشن Bump آیفون است. به‌نظر می‌رسد که این قابلیت ارسال فایل‌ها تا 2 گیگابایت را پشتیبانی می‌کند.

چنین قابلیتی در زمان به‌اشتراک‌گذاری فایل‌ها بین گوشی‌های اندروید و آیفون می‌تواند مفید باشد. در غیر این صورت، استفاده از روش‌های به‌اشتراک‌گذاری فایل در اندروید با QuickShare و ایردراپ در iOS آسان‌تر و سریع‌تر است. البته هنوز مشخص نیست که این قابلیت واتس‌اپ امکان به‌اشتراک‌گذاری بین اندروید و iOS را فراهم می‌کند یا خیر.

پیش‌تر نیز اعلام شد که QuickShare با Nearby Share ادغام شده است تا اکوسیستم اندروید در تمامی گوشی‌ها یکسان باشد.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر