بازگشت اوباش مجازی به توییتر

یک شبکه بین المللی از داوطلبان اعلام کرد پس از اینکه ایلان ماسک توییتر را خریده، دوباره ترول های مسدود شده به این شبکه اجتماعی بازگشته‌اند.

بازگشت اوباش مجازی به توییتر

به نقل از پرس اسوسیشن، پس از خریده شدن توییتر توسط مالک تسلا و اسپیس ایکس، یک گروه از داوطلبان، ۱۲۰ ترول (اوباش مجازی) را که طی ۳ سال گذشته به طور مداوم در توئیتر مسدود و دوباره ظاهر می‌شدند رصد کردند.

این گروه روی نفرت پراکنی و به طور خاص روی ترویج خشونت و تبعیض نژادی تمرکز کرده‌اند و حساب‌های کاربری مورد نظر را به توئیتر گزارش می‌دهند تا حذف شوند.

اما طبق گزارش یکی از این کاربران، از زمانی که ایلان ماسک معامله خرید توئیتر به مبلغ ۳۴.۵ میلیارد پوند را اعلام کرده است، فعالیت‌های این جمعیت که از پلتفرم بیرون رانده شده‌اند، بیشتر شده است.

شبکه داوطلبان یک روز قبل از اعلام این خبر به توئیتر گزارش داد ۲۸ حساب کاربری متعلق به ترول‌ها دوباره به پلتفرم بازگشته‌اند.

در ۲۵ آوریل (روز اعلام خبر خرید توئیتر) تعداد حساب‌های متعلق به ترول‌هایی که به پلتفرم بازگشتند به ۴۴ مورد رسید. روز پس از آن نیز ۸۶ حساب کاربری ترول شناسایی شدند. یک روز بعد از معامله نیز بازگشت ۱۰۰ ترول به توئیتر شناسایی شد. اما پس از آن تعداد ترول هایی که به این شبکه اجتماعی بازگشتند به ۵۲ مورد کاهش یافت.

طبق گزارش اخیر، اکنون ۱۸۱ ترول به توئیتر بازگشته و فعال هستند. به گفته شبکه داوطلبان، آمار ترول های بازگشتی به توئیتر بسیار بالاتر از ماه‌های قبل است.

مدیر ارشد اجرایی تسلا در بیانیه‌ای در ۲۵ آوریل آزادی بیان را به سنگ بنای یک دموکراسی عملیاتی عنوان کرد. او سپس در توئیتر شفاف سازی کرد و نوشت: منظورم از آزادی بیان مواردی است که با قانون مطابقت داشته باشد.

جالب است بخوانید: توئیت عجیب ایلان ماسک و شایعه تهدیدش به مرگ توسط روس ها

منبع: مهر

ارسال نظر