مسدود شدن رسانه‌های دولتی روسیه در گوگل برای تبلیغ و درآمدزایی

به نقل از رویترز، یوتیوب با اشاره به شرایط فوق العاده، اعلام کرد قابلیت چند کانال برای درآمدزایی در پلتفرمش را متوقف می‌کند. در بیانیه این شرکت آمده است: «این موارد شامل چند کانال روسی مرتبط با تحریم‌های اخیر است.»

مسدود شدن رسانه‌های دولتی روسیه در گوگل برای تبلیغ و درآمدزایی

گوگل تبلیغات رسانه‌های دولتی روسیه را مسدود کرد

به نقل از رویترز، یوتیوب با اشاره به شرایط فوق العاده، اعلام کرد قابلیت چند کانال برای درآمدزایی در پلتفرمش را متوقف می‌کند. در بیانیه این شرکت آمده است: «این موارد شامل چند کانال روسی مرتبط با تحریم‌های اخیر است.»

گوگل بعدا اضافه کرد اجازه نمی‌دهد رسانه‌های دولتی روسی از فناوری تبلیغاتش برای درآمدزایی در وب سایت‌ها و اپ هایشان استفاده کنند.

در کنار این موارد، رسانه‌های روسی نمی‌توانند از طریق ابزارهای گوگل تبلیغ بخرند یا آگهی در سرویس‌های گوگل مانند جستجو و جی‌میل ثبت کنند.

به طور معمول یوتیوب جای گذاری تبلیغات را کنترل می‌کند.

مایکل آسیمن سخنگوی گوگل در این باره می‌گوید: «ما به طور مرتب مشغول رصد تحولات هستیم و در صورت لزوم اقدامات متناسب را اتخاذ می‌کنیم.»

پیش‌تر فیس‌بوک نیز اقدام مشابهی را پس از حمله روسیه به اوکراین انجام داده بود.

روز چهارشنبه اتحادیه اروپا تحریم‌هایی علیه افراد از جمله مارگاریتا سیمونیان، سردبیر RT وضع کرد.

توئیتر نیز اعلام کرده که دسترسی برخی کاربران در روسیه به پلتفرمش مسدود شده است.

به گفته فرشاد شادلو سخنگوی توئیتر، ویدئوهای مربوط به رسانه‌های محدود شده کمتر به کاربران توصیه می‌شوند. به گفته او RT و چند کانال دیگر به درخواست دولت اوکراین، در این کشور مسدود شده‌اند.

ارسال نظر