توییتر به اشتباه حساب ۱۲ کاربر را حذف کرد | گزارش های دروغ کار دست توییتر داد

بی دقتی در اعمال سیاست ممنوع کردن انتشار بدون رضایت عکس های خصوصی دیگران، باعث شد توییتر به اشتباه و بر اثر گزارش‌های دروغ افراطیون راست‌گرا، حساب ۱۲ روزنامه نگار و فعال اجتماعی را حذف کند. 

توییتر به اشتباه حساب ۱۲ کاربر را حذف کرد | گزارش های دروغ کار دست توییتر داد

به نقل از واشنگتن پست، توئیتر قصد دارد با حذف حساب‌های کاربری که عکس های شخصی دیگران را بدون اطلاع و رضایتشان منتشر می‌کنند، در جهت حفاظت از حریم شخصی افراد گام بردارد، اما بی دقتی در این زمینه باعث شد تا حساب کاربری 12 نفر به اشتباه از این شبکه اجتماعی حذف شود.

بیشتر بخوانید: توییتر اشتراک گذاری عکس و ویدیو دیگران را ممنوع کرد

حساب‌های یادشده به تعدادی روزنامه نگار و همچنین افرادی تعلق داشته که در زمینه مقابله با افراطی ‌ری فعالیت می‌کردند.

بنابراین تعدادی از کاربران راست‌گرا و نژادپرست برای مقابله با این افراد به طور هماهنگ گزارش‌های دروغی را در مورد آنها به توییتر ارسال کردند و باعث شدند تا این شبکه اجتماعی به اشتباه افتاده و حساب‌های مذکور را حذف کند.

توییتر در واکنش به این رویداد از تلاش برای اصلاح روند بررسی گزارش های ارسالی کاربران خبر داده تا از تکرار اشتباهاتی از این دست جلوگیری شود.

البته برخی حساب‌هایی که به این شیوه از دسترس خارج شده بودند هنوز به حالت عادی بازنگشته اند. از جمله این افراد می‌توان به گون اشنایدر محقق اهل فلادلفیا اشاره کرد که حساب وی این هفته و بعد از ارسال عکس‌های مربوط به یک کاندیدای راست افراطی بلوکه شد.

این شبکه اجتماعی به خرابکاری‌های حامیان افراد و گروه‌های راست افراطی اعتراف کرده و افزوده اجرای قوانینی که طبق آن هر کس می‌تواند از توییتر بخواهد تصاویر ارسال شده خود را حذف کند، از طریق ارسال گزارش‌های مخرب و به علت اشتباهات کارمندان توئیتر با مشکل مواجه شده است.

منبع: فارس

ارسال نظر