حساب کاربری پرس تی وی در اینستاگرام مسدود شد!

اینستاگرام از یک هفته پیش تا کنون حساب کاربری شبکه پرس تی وی را مسدود کرده است.

حساب کاربری پرس تی وی در اینستاگرام مسدود شد!

به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، این پلتفرم اشتراک گذاری عکس و فیلم آمریکایی صفحه پرس تی وی را در بستر خود مسدود کرده و دسترسی شبکه خبری انگلیسی‌زبان ایران به حساب خود با 156000 دنبال‌کننده را ناممکن کرده است.

اینستاگرام در روز جمعه گذشته (8 اکتبر2021) صفحه این شبکه بین المللی را در آدرس https://www.instagram.com/presstvchannel به دلایلی ناشناخته برای تیم شبکه‌های اجتماعی پرس تی وی بست و در حالی که می‌گوید آنچه را که برای بازکردن حساب کاربری شبکه، با عنوان «کد امنیتی» می‌نامد، ارسال می‌کند؛ اما پرس تی وی تاکنون چنین کدی را دریافت نکرده است.

همچنین بخوانید: گوگل: گروه هکرهای ایرانی مشغول جاسوسی است

با وجود تلاش‌های تیم شبکه‌های اجتماعی وب‌سایت تلویزیون پرس تی وی برای یافتن راهی دیگر برای باز کردن قفل حساب، اینستاگرام هیچ اقدامی در بازگرداندن این صفحه نکرده است.

پرس تی وی در سال 2015 به اینستاگرام پیوست و ویدئوها و عکس های مربوط به اخبار و داستان‌هایی که کمتر در رسانه های جریان اصلی غرب گفته می‌شود، با مخاطبان خود در این پلتفرم اجتماعی به اشتراک می‌گذاشت.

این اولین بار نیست که پرس تی وی به‌ جرم خبری‌کردن رویدادها و موضوعاتی که در رسانه‌های استکباری، سانسور، بایکوت، وارونه‌نمایی یا کم‌اعتنایی می‌شود، مورد هجوم گردانندگان شبکه‌های اجتماعی پرکاربر غربی قرار می‌گیرد.

در سال جاری، نه‌تنها وزارت دادگستری آمریکا اقدام به مسدودکردن دامنه دات کام وب سایت تلویزیون خبری پرس تی وی کرد که یوتیوب نیز در هفتمین اقدام مشابه خود، بار دیگر کانال پرس تی وی را از دسترس خارج کرد. ( مسدود شدن مجدد حساب کاربری PRESS TV در شبکه اجتماعی یوتیوب )

منبع: ایسنا

ارسال نظر