موضوع فیلتر شدن اینستاگرام در کمیته فیلترینگ مطرح نشده است

رسانه کلیک - عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: موضوع مسدود سازی و فیلترینگ شبکه اجتماعی اینستاگرام در کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ تاکنون طرح موضوع نشده است.

موضوع فیلتر شدن اینستاگرام در کمیته فیلترینگ مطرح نشده است

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ رمضانعلی سبحانی فر عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در خصوص آخرین تصمیم گیری برای فعالیت شبکه اجتماعی خارجی اینستاگرام در ایران عنوان کرد: موضوع مسدود سازی و فیلترینگ شبکه اجتماعی اینستاگرام در کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ تاکنون طرح موضوع نشده است ( برنامه‌ ای برای رفع فیلتر توییتر و فیلتر اینستاگرام نداریم ).

وی در مورد رفع فیلتر شبکه توییتر که به درخواست شش وزیر و دو نماینده مجلس طی نامه ای به دادستانی مطرح شده بود، اظهار کرد: مطابق با پاسخ دادستانی از آنجایی که فیلتر شدن توییتر با رای دادگاه صورت گرفته است، قابل طرح در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نیست و از این جهت ما وظیفه داشتیم که این درخواست را برای بررسی بیشتر مطرح کنیم، اما با توجه به پاسخ دادستانی این درخواست منتفی شده است ( رفع فیلتر توییتر امکان ندارد! ).

رییس کمیته ارتباطات مجلس افزود: موضوعاتی که با کمیته فیلترینگ طرح می شود با رای گیری اعضا انجام شده و این طور نیست که یک نفر در مورد آن اعمال نظر کند. این کارگروه کاملا به صورت دادگاهی منصفانه در مورد موضوعاتی مرتبط با فضای مجازی طرح موضوع کرده و آن را بررسی می کند و موضوع درخواست رفع فیلتر توییتر نیز یکی از موضوعاتی است که برای آنکه مردم بتواند از این فضای مجازی استفاده کنند پیشنهاد شد تا در مورد آن رای گیری صورت گیرد.

سبحانی فر در مورد آخرین وضعیت طرح کدهای دستوری تلفن همراه نیز بیان کرد: بانک مرکزی پذیرفت که سرویس USSD متوقف نشود و این سرویس کماکان برقرار است.

وی در مورد آخرین وضعیت بازار گوشی تلفن همراه و ورود مجلس نیز به این موضوع تصریح کرد: پیش بینی می شود با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده از سوی وزارت ارتباطات و وزارت صنعت و تعزیرات هر چه سریعتر ۲۰۰ هزار گوشی به بازار تزریق شود و امیدواریم با این وجود مشکل این بازار حل شود. البته در این زمینه باید سازوکاری در نظر گرفته شود تا گوشی هایی که به بازار می آید مجددا به بازار فروخته نشود و در بازار اخلال ایجاد نکند.

ارسال نظر