برنامه‌ ای برای رفع فیلتر توییتر و فیلتر اینستاگرام نداریم

وی در خصوص رفع فیلتر توییتر و فیلتر اینستاگرام اظهار کرد: البته از گذشته تاکنون، ماه ها و سال هاست که مردم و نخبگان بعضا در مورد بازشدن یا بسته شدن پیام رسان ها صحبت هایی می کنند، اما شورای عالی فضای مجازی تاکنون در رابطه با بازشدن توییتر و یا بسته شدن اینستاگرام هیچ بحث و بررسی نداشته است (وزیر ارتباطات: خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست/ منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم).

برنامه‌ ای برای رفع فیلتر توییتر و فیلتر اینستاگرام نداریم

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی امروز در حاشیه حضور در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: شورای عالی فضای مجازی برای پیام رسان ها مصوبه ای دارد که این مصوبه در حال اجرا است. فعلا به طور خاص در این مصوبه راجع به شبکه اجتماعی اینستاگرام بحثی مطرح نشده است.

وی در خصوص رفع فیلتر توییتر و فیلتر اینستاگرام اظهار کرد: البته از گذشته تاکنون، ماه ها و سال هاست که مردم و نخبگان بعضا در مورد بازشدن یا بسته شدن پیام رسان ها صحبت هایی می کنند، اما شورای عالی فضای مجازی تاکنون در رابطه با بازشدن توییتر و یا بسته شدن اینستاگرام هیچ بحث و بررسی نداشته است ( وزیر ارتباطات: خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست/ منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم ).

فیروزآبادی در مورد تلگرام نیز بیان کرد: در مورد تلگرام هم بحث به همین صورت است. فیلتر تلگرام یک تصمیم قضایی بوده که اتخاذ شده و از آنجایی که ما رویکردمان خروج از انحصار تلگرام بوده، با تصمیم قضایی، این بحث خروج از انحصار محقق شد.

وی در پاسخ به این سوال که ممکن است با تحقق خروج از انحصار، احتمال رفع فیلتر تلگرام نیز وجود داشته باشد؟ تصریح کرد: اگر خدمات داخلی پایداری برقرار شود احتمال تجدیدنظر وجود دارد که البته این موضوع به عهده قوه قضاییه است.

ارسال نظر