وزیر ارتباطات: خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست/ منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات با بیان اینکه خبری از فیلترینگ شبکه اجتماعی خارجی اینستاگرام نیست، گفت: مگر من مسئول فیلترینگ هستم که بخواهم درباره فیلتر نشدن اینستاگرام قول بدهم.

وزیر ارتباطات: خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست/ منتظر اقدام دادستانی برای رفع فیلتر توییتر هستیم

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در خصوص بحث فیلترینگ اینستاگرام عنوان کرد: خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست ( فعلا خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست ).

وی با اشاره به صحبت‌ های مطرح شده در خصوص فیلترینگ اینستاگرام، اظهار کرد: مگر من مسئول فیلترینگ هستم که بخواهم درباره فیلتر نشدن اینستاگرام قول بدهم؟

وزیر ارتباطات در خصوص فیلترینگ شبکه اجتماعی خارجی اینستاگرام بیان کرد: باید از مسئول فیلترینگ قول گرفت که اینستاگرام فیلتر نشود، اما می‌ گویم که خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست.

آذری جهرمی با اشاره به پیگیری‌ ها در خصوص رفع فیلتر توییتر افزود: پیگیری‌ های لازم را جهت رفع فیلتر توییتر انجام داده‌ ام و نامه‌ ای را در این زمینه تنظیم کرده‌ ام که امضای شش وزیر پای آن است ( 6 وزیر و 2 نماینده مجلس خواستار رفع فیلتر توییتر شدند ). امیدوارم این مساله در دستور کار قرار بگیرد و شاهد رفع فیلتر توییتر باشیم ( رفع فیلتر توییتر در صف انتظار کارگروه تعیین مصادیق ).

وی در خصوص زمان رفع فیلتر توییتر تصریح کرد: در این زمینه باید دادستانی نسبت به این کار اقدام کند و ما منتظر اقدام دادستانی کشور هستیم ( رفع فیلتر توییتر امکان ندارد! ).

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص رفع فیلتر شدن تلگرام یادآور شد: در خصوص رفع فیلتر تلگرام اظهار نظری ندارم و در این زمینه باید از مرجع فیلترینگ سوال کرد که آیا تلگرام رفع فیلتر می‌ شود یا خیر؟ ما تلگرام را فیلتر نکرده‌ ایم و باید در این خصوص دستگاه قضایی کشور تصمیم‌ گیری کند ( معاون قضایی دادستان کل کشور: فیلترینگ تلگرام دائمی است ).

ارسال نظر