فعالیت 29 میلیون ایرانی در 7 پیام‌رسان داخلی

وی عنوان کرد: پیام رسان سروش به تنهایی حدود دوازده و نیم میلیون نفر عضو دارد. مهاجرت کاربران ایرانی به پیام رسان های داخلی علاوه بر اینکه امنیت و آسایش را برای خانواده ها به همراه داشته و جرایم را کاهش داده است، موجب صرفه جویی قابل توجه ارزی برای کشور و کاهش هزینه های اینترنتی مردم شده  است. 

فعالیت 29 میلیون ایرانی در 7 پیام‌رسان داخلی

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ عبدالصمد خرم آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در کانال شخصی خود در پیام رسان سروش نوشت: بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی مرکز ملی فضای مجازی تا ۱۹ تیر ماه ۱۳۹۷ حدود ۲۹ میلیون کاربر در ۷ پیام‌رسان داخلی (سروش، بیسفون ، ویسپی، گپ، ایتا، بله و آی گپ) ثبت نام کرده و فعالیت دارند.

وی عنوان کرد: پیام رسان سروش به تنهایی حدود دوازده و نیم میلیون نفر عضو دارد. مهاجرت کاربران ایرانی به پیام رسان های داخلی علاوه بر اینکه امنیت و آسایش را برای خانواده ها به همراه داشته و جرایم را کاهش داده است، موجب صرفه جویی قابل توجه ارزی برای کشور و کاهش هزینه های اینترنتی مردم شده است.

کسانی که اعلام می کنند فیلتر تلگرام در ایران شکست خورده است در اشتباه محض هستند ( رتبه تلگرام در ایران و جهان سقوط کرد ). سال گذشته کمتر از ۵ میلیون کاربر در پیام رسان های اجتماعی داخلی عضویت داشتند. اما بعد از فیلتر تلگرام جذابیت های مختلف پیام رسان‌ های داخلی موجب شد ظرف مدت کوتاهی میلیون ها نفر عضو این پیام رسان‌ ها شوند.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با انتقاد از برخی هجمه ها نوشت: همانگونه که قاچاق و واردات بی رویه کالا به تولید داخلی لطمه جدی وارد می‌ کند، فعالیت غیر قانونی فیلتر شکن ها و پیام رسان‌ های خارجی در فضای مجازی کشور، اساسی ترین مانع بر سر راه پیشرفت و ترقی پیام رسان های داخلی محسوب می شوند. اگر قوانین بدرستی اجرا شوند و حمایت های مادی و معنوی لازم برای بالا بردن کیفیت و کمیت خدمات پیام رسان‌ های داخلی به عمل آید به زودی تلگرام در ایران به بوته فراموشی سپرده خواهد شد.

ارسال نظر