تعداد زیادی از پراکسی‌ های تلگرام از سوی وزارت ارتباطات پشتیبانی می شود!

رسانه کلیک - طبق بررسی‌ های فنی صورت‌ گرفته تعداد زیادی از پراکسی‌ های تلگرام توسط مجموعه وزارت ارتباطات و با نام کاربری hotgram پشتیبانی می‌ شود، یعنی این وزارتخانه مشغول تأمین فیلترشکن برای ادامه حیات تلگرام در داخل کشور است.

تعداد زیادی از پراکسی‌ های تلگرام از سوی وزارت ارتباطات پشتیبانی می شود!

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ سید علیرضا آل‌ داود کارشناس رسانه درباره دو اپلیکیشن هاتگرام و تلگرام طلایی عنوان کرد: هات‌ گرام و تلگرام طلایی در عمل پل ارتباطی میان تلگرام و مخاطبان هستند و این دو اپلیکیشن به‌ عنوان فیلترشکن‌ های تلگرام محسوب می‌شوند ( بیش از 30 میلیون کاربر، فیلترشکن ایرانی را به نوع خارجی ترجیح دادند ).

وی اظهار کرد: متأسفانه پس از فیلتر شدن تلگرام، با بهانه‌ های مختلف دو فیلترشکن آن یعنی هات‌ گرام و تلگرام طلایی از سمت جریانی مشکوک حمایت و از بیت‌ المال برای آنان هزینه‌ های بسیاری شد ( نهادهای ذیربط در جلوگیری از فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی تنبلی نکنند! ).

این کارشناس رسانه ادامه داد: هات‌ گرام و تلگرام طلایی به‌ دلیل باز کردن دسترسی‌ های زیاد و پنهان به‌ روی تلفن همراه مردم علاوه بر سرقت اطلاعات آنان، منجر به خروج اطلاعات انبوه از کشور می‌ شوند.

آل‌ داود با تأکید بر اینکه حتی حرف آقای رییس‌ جمهور مبنی بر اینکه تلگرام به‌ دلیل انحصار‌طلبی فیلتر شد توسط جریان نفوذ بر زمین ماند، بیان کرد: متأسفانه هات‌ گرام و تلگرام طلایی منجر به ادامه این انحصار‌طلبی شد‌ه‌ اند ( سازنده هات‌ گرام و تلگرام‌ طلایی بالاخره مشخص شد/ وقتی شرکت «دانش بنیان» داخلی فیلترشکن می سازد! ).

این مدرس سواد رسانه‌ ای با اشاره به اینکه متأسفانه شرکت ارتباطات زیرساخت، پراکسی‌ های گذر از فیلتر قانونی کشور برای ادامه کار تلگرام را علاوه بر حمایت VIP از نسخه‌ های فارسی انجام می‌ دهد، متذکر شد: طبق بررسی‌ های فنی صورت‌ گرفته، تعداد زیادی از پراکسی‌ های تلگرام توسط شرکت ارتباطات زیر‌ساخت و با نام کاربری hotgram پشتیبانی می‌ شود که این یعنی شرکت ارتباطات زیرساخت مشغول تأمین فیلترشکن برای ادامه حیات تلگرام در داخل کشور است.

وی در خصوص پراکسی‌ های تلگرام اضافه کرد: طبق تصویر زیر یکی از هزاران پراکسی برای دور زدن فیلترینگ تلگرام و با نام هات‌ گرام به‌ صورت رسمی از سوی تلگرام به افراد معرفی می‌ شود که با بررسی IP آن به سرورهای شرکت زیرساخت به‌ عنوان تأمین‌ کننده این پراکسی می‌ رسیم.

پراکسی‌ های تلگرام

آل‌ داود تصریح کرد: متأسفانه جریانی در داخل کشور که منافع سیاسی، حزبی و قبیله‌ ای خود را به منافع ملی و منافع مردم ترجیح می‌ دهد پیشتر نیز با ارائه خدمات VIP به تلگرام نظیر ارائه CDN‌ های اختصاصی به آن، کشور را با چالش‌ های متعدد امنیتی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و غیره مواجه کرده بود.

وی با ابراز اینکه وزیر محترم ارتباطات باید به‌ جای شوآف‌ های رسانه‌ ای، فضای را برای فعالیت پیام‌ رسان‌ های داخلی فراهم کند، یادآور شد: وزیر محترم ارتباطات به‌ جای آدرس‌ های غلط به نقش خود در حوزه سالم‌ سازی و قانونمند شدن فضای فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور بپردازد چراکه دنبال کردن منافع جریان خاص در کشور به هیچ وجه به‌ صلاح وی نیست ( سازمان پدافند غیرعامل: اظهارات اخیر وزیر ارتباطات عجولانه و تبلیغاتی بود ).

ارسال نظر