پاسخ تند وزیر ارتباطات به ادعای سردار جلالی درباره سرورهای هاتگرام و تلگرام طلایی

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات به ادعای سردار جلالی، رییس سازمان پدافند غیرعامل در خصوص استقرار سرورهای هاتگرام و تلگرام طلایی در طبقه نهم ساختمان امام (ره) وزارت ارتباطات پاسخ داد.

پاسخ تند وزیر ارتباطات به ادعای سردار جلالی درباره سرورهای هاتگرام و تلگرام طلایی

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ انتخاب نوشت: محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در حاشیه تفاهم نامه وزارت ارتباطات با کمیته امداد درباره تامین مالی کسب و کارهای نوپا، در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارنظر سردار جلالی عنوان کرد: متعجبم که چرا همواره برخی افراد با صحبت‌ های نادرست، برای کشور هزینه تراشی می‌ کنند. البته ما در مقام مسئول خودمان را ولو به این حرف ناروا، مسئول می‌ دانیم و ایجاد شفافیت می‌ کنیم و وظیفه خودمان می‌ دانیم که پاسخ دهیم.

وی در خصوص استقرار سرورهای هاتگرام و تلگرام اظهار کرد: شاید نشود دزدی ابرها را ثابت یا رد کرد، اما نبودن سرورهای هاتگرام و تلگرام در طبقه نهم ساختمان امام را می‌ شود ثابت کرد. ما امروز از روابط عمومی خواسته‌ ایم ساعت 2، از خبرنگاران دعوت کند تا بروند و طبقه نهم ساختمان امام را بازدید کنند و نتیجه را به قضاوت افکار عمومی بگذارند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: در حال در بحث فضای مجازی، تصمیم گیر و مدیریت کننده و هماهنگ کننده مرکز ملی فضای مجازی است. ما هم نظرات خودمان را در این خصوص داده‌ ایم؛ در دی ماه نظر خودمان را درباره نسخه‌ های غیررسمی تلگرام گفته‌ ایم؛ یک بار اطلاعیه دادیم ( سروری در اختیار تلگرام قرار نگرفت/ هشدار درباره نسخه های غیررسمی ).

آذری جهرمی در خصوص اظهارات پیرامون نسخه‌ های غیررسمی تلگرام بیان کرد: برخی یک بار می گویند سرور در طبقه نهم است، یک بار می‌ گویند اینترنتش را وزارت ارتباطات تامین می کند. خوب، همه اینترنت کشور را ما تامین می‌ کنیم. نمی‌ شود حرف‌ های بی ربط بزنیم و صحبت‌ هایی مطرح کنیم که مبنایی نداشته باشد.

وی درباره حمایت از پیام‌ رسان‌ های بومی تصریح کرد: ما هم معتقدیم باید حمایت شوند و این کار را هم کرده‌ ایم. مرجع قضاوت در این خصوص هم مرکز ملی فضای مجازی است. کسی که مدام می رود مصاحبه می کند خودش بگوید در راستای حمایت از پیام رسان‌ های بومی چه کار کرده؟ نمی شود که مدام مطالبه کنیم و حرف بزنیم و بگوییم لنگش کن، فضای جامعه این تیپی است.

وزیر ارتباطات یادآور شد: در بحث نسخه‌ های غیررسمی هم کسانی که در این مسئله در مرکز ملی ورود کردند، گفته‌ اند این ها در دوران گذار باشند تا توانمندی لازم ایجاد شود. این به ما بر نمی‌ گردد، ما نظرات خودمان را شفاف گفته‌ ایم. نمی‌ دانم چرا آقایان هر از چندگاهی می آیند و صحبت‌ های این گونه مطرح می‌ کنند؛ فضاسازی می‌ کنند و با اهداف سیاسی این حرف‌ ها را می زنند.

ارسال نظر