دلیل استقبال پایین شبکه‌ های اجتماعی داخلی از نگاه وزیر ارتباطات

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دلایل استقبال نکردن مردم از شبکه‌های اجتماعی داخلی به ظرفیت‌ های فنی باز می‌ گردد که با افزایش کارآیی می‌ توان اعتماد را به مردم بازگرداند.

دلیل استقبال پایین شبکه‌ های اجتماعی داخلی از نگاه وزیر ارتباطات

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات با بیان این که امیدواریم گذشت زمان باعث ایجاد اعتماد عمومی برای استفاده از شبکه های داخلی شود، عنوان کرد: دلایل عدم استقبال مردم از شبکه های داخلی به ظرفیت های فنی باز می‌ گردد که با افزایش کارآیی می توان اعتماد را به مردم بازگرداند.

وی با اشاره به این که شبکه‌های اجتماعی داخلی کمتر مورد استقبال قرار گرفته‌ اند، گزاره درستی نیست، اظهار کرد: این شبکه ها بنا بر ظرفیت و توانی که داشته و رجوعی که مردم به آن ها کرده‌اند، رشد خوبی را به نوع خودشان داشتند، اما اعتماد عمومی بیشتر با گذشت زمان حاصل می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: اگر انتظار داشته باشیم یک پیام رسان داخلی در مرحله اول خود با پیام رسانی که سال های زیادی در حال فعالیت است، همان قابلیت ها را بدهد، این انتظار دقیقی از این شبکه های داخلی نیست.

آذرمی جهرمی افزود: با گذشت زمان و با اقداماتی که صورت می‌ گیرد و نیز قوانینی که مصوب خواهد شد و اصلاح عملکردها می توان امیدوار به رشد اعتماد عمومی به سمت نرم افزارهای داخلی باشیم.

وی با تاکید بر این که وظیفه ما در اجرای برنامه ششم توسعه ایجاد 90 درصد پوشش در مناطق کمتر برخوردار است، تصریح کرد: علاوه بر پوشش مناطق کم برخوردار، کامل کردن پوشش جاده‌ ای نیز در دستور کار است، بر این اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و مناطق شهری، نوروز امسال زیر پوشش نسل سوم و چهارم رفته اند. در مناطق روستایی نیز در حوزه های مختلف زمان بندی صورت گرفته است.

وزیر ارتباطات یادآور شد: امیدواریم در مازندران طبق آن اهدافی که در برنامه ششم توسعه بوده بتوانیم تا پایان سال جاری به نتایج قابل قبولی رسیده و تا حدی بالایی به اجرای برنامه‌ ها برسیم؛ بخشی از منابع مالی را اپراتورها از هزینه خود و بخشی دیگر را حوزه خصوصی وزارت ارتباطات از محل توسعه مناطق کمتر برخوردار تامین می‌ کند تا بتوانیم به نتایج خوبی دست یابیم.

ارسال نظر