کاهش 10 درصدی مخاطبان تلگرام در 2 ماه گذشته

رسانه کلیک - عضو ناظر مجلس در شورای عالی فضای مجازی از کاهش 10 درصدی مخاطبان پیام‌ رسان تلگرام در دو ماه اخیر خبر داد.

کاهش 10 درصدی مخاطبان تلگرام در 2 ماه گذشته

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ رمضانعلی سبحانی‌ فر عضو ناظر مجلس در شورای عالی فضای مجازی به استقبال کاربران ایرانی از پیام‌‌ رسان‌ های داخلی اشاره کرد و افزود: با وجود اینکه دولت حمایت‌ های کافی از پیام‌ رسان‌ های داخلی نداشته، اما شاهد افزایش 20 درصدی کاربران ایرانی و استفاده آنها از پیام‌ رسان‌ های داخلی دارد.

وی با بیان اینکه ضروری است که دولت حمایت‌ های بیشتری از پیام‌ رسان‌ های داخلی داشته باشد، عنوان کرد: افزایش قابل توجه کاربران ایرانی پیام‌ رسان‌ های داخلی از 5 میلیون به 7 میلیون کاربر در ماه‌ های اخیر نشان‌ دهنده اعتماد عمومی به استفاده از این پیام‌‌ رسان‌ هاست، بنابراین دولت به عنوان مجری سیاست‌ ها می‌ بایست بستر لازم برای توسعه پیام‌ رسان‌ های داخلی را فراهم کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: استفاده کاربران ایرانی از پیام‌ رسان‌ های داخلی نسبت به ماه‌ های گذشته، چهار برابر افزایش یافته است و براساس برآوردهایی که انجام شده، قریب به 30 میلیون کاربر ایرانی در پیام‌ رسان‌ های داخلی عضو شدند که در این شرایط لازم است دولت حمایت‌ های بیشتری در جهت تقویت پیام‌ رسان‌ های داخلی داشته باشد.

سبحانی‌ فر با تأکید بر اینکه مخاطبان پیام‌ رسان تلگرام طی دو ماه اخیر حدود 10 درصد نسبت به ماه‌ های ابتدایی سال کاهش یافته است،تصریح کرد: هر کشوری در حوزه فضای مجازی برای مخاطبانش امنیت ایجاد می‌ کند، بنابراین توسعه فضای مجازی داخلی باعث ایجاد امنیت بیشتر در این فضا شده و دست اخلالگران را می‌ بندد.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی فضای مجازی در پایان فضای پیام‌‌ رسان‌ های خارجی، به‌ خصوص تلگرام را برای کاربران ایرانی ناامن دانست.

ارسال نظر