6 وزیر و 2 نماینده مجلس خواستار رفع فیلتر توییتر شدند

رسانه کلیک - شش وزیر و دو نفر از نمایندگان مجلس عضو کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با ارسال نامه ای برای دادستان کل کشور خواستار طرح موضوع رفع فیلترینگ شبکه اجتماعی توییتر در این کار گروه شدند.

6 وزیر و 2 نماینده مجلس خواستار رفع فیلتر توییتر شدند

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ با توجه به افزایش تقاضای عمومی و جامعه رسانه‌ ای کشور برای رفع فیلترینگ شبکه اجتماعی توییتر و فعالیت جوانان و رسانه‌ ها در این فضا، دیروز نامه‌ ای با تایید و امضاء هشت نفر از اعضا کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه (۶ نفر از اعضاء دولت و دو نفر از نمایندگان مجلس ) برای دادستان کل کشور مبنی بر طرح این موضوع در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و رفع فیلتر توییتر ارسال شده است.

در این نامه با اشاره به دلایل منطقی و مستند برای رفع فیلتر توییتر، این فضا را فضایی برای نقش آفرینی موثرتر برای فعالین رسانه‌ ای کشور و جوانان مطرح نموده است چرا که استفاده از فضای رسانه‌ ای بین‌ المللی تاثیر بسیار قویتری در جامعه جهانی خواهد داشت .

این نامه به تایید و امضاء جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بطحایی وزیر آموزش و پرورش، علوی وزیر اطلاعات، آوایی وزیر دادگستری، غلامی وزیر علوم، صالحی وزیر ارشاد، سبحانی‌ فر نماینده مردم سبزوار (رییس کمیته مخابرات مجلس) و کاظمی نماینده مردم ملایر در مجلس رسیده است.

اعضای کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ۱۲ نفر هستند و در صورت طرح این موضوع در این کمیته، با نظر مساعد امضاء کنندگان این نامه، توییتر رفع فیلتر خواهد شد.

ارسال نظر