وزیر ارتباطات: پیام رسان سروش به جای حل فنی مشکل، پروپاگاندای روانی راه انداخته است!

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات در مورد شائبه قطع خدمات زیرساختی به پیام رسان سروش توضیح داد و گفت: این پیام رسان به جای حل فنی مشکل، موضوع را به عملیات روانی کشانده است.

وزیر ارتباطات: پیام رسان سروش به جای حل فنی مشکل، پروپاگاندای روانی راه انداخته است!

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران در مورد شائبه قطع خدمات زیرساختی به پیام رسان سروش عنوان کرد: هم اکنون تنها یک پیام رسان در کشور نداریم و ۵ پیام رسان بومی در حال فعالیت هستند که یکی از آنها مرتبا به جای اینکه مسئله را در جلسات فنی حل کند، بحث را به عملیات روانی می کشاند که به نظر می رسد این نه به سود آنها و نه به سود کشور خواهد بود.

وی اظهار داشت: همکاران ما در وزارت ارتباطات و اپراتورها بنا را بر همکاری کامل با پیام رسان های بومی گذاشته اند و این مصوبه را به عنوان یک تکلیف ملی پیگیری می کنند، اما مدلی که این پیام رسان بومی در حال پیگیری مطالبات خود است، خیلی مرسوم نبوده و ایجاد ذهنیت منفی می کند و تاثیر منفی دارد.

وزیر ارتباطات با اشاره به اخباری که از سوی پیام رسان بومی سروش مبنی بر عدم همکاری وزارت ارتباطات در ارائه زیرساخت ها منتشر شده است، گفت: اگر مشکلی وجود دارد باید منطقا با استدلال و استناد به زیرمجموعه های وزارت ارتباطات منتقل شود. هم اکنون ۴ پیام رسان دیگر به خوبی کار می کنند و تنها یک پیام رسان که ادعایی داشته و امروز به ادعایش نرسیده، شروع به اشاعه پروپاگاندا می کند و انداختن مسئولیت گردن دیگران منطقی نیست.

جهرمی یادآور شد: باید بدانند که وزارت ارتباطات حمایت کننده است و مشکل را پیگیری می کند، اما این مدل اعلام مشکل شائبه مسائل دیگری را به ذهن می رسد.

شایان ذکر است؛ پیش تر سید میثم سیدصالحی مدیر عامل پیام‌ رسان سروش با انتشار توییتی در شبکه اجتماعی توییتر، مطالبی را خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشته و گفته بود: اختصاص فضا در LCT و مرکز امام (ره)، اختصاص نود CDN در اپراتورها، حذف ترجیح ترافیک بین‌ الملل، سرویس رایانش و ذخیره ابری و نیز اختصاص کانال مستقیم پیامک، موارد زیرساختی حیاتی است که در اختیار سروش نیست ( مدیر عامل سروش از عدم تامین نیازهای زیرساختی توسط دولت اظهار گله مندی کرد ).

ارسال نظر