انتخاب پیام‌ رسان‌ ها فرمایشی نیست

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات گفت: فعالیت پیام‌ رسان‌ ها و انتخاب آنها فرمایشی نیست به‌ گونه‌ ای که به مردم تکلیف شود پیام‌ رسانی را که ما تایید می‌ کنیم، استفاده کنند.

انتخاب پیام‌ رسان‌ ها فرمایشی نیست

به گزارش کلیک به نقل از دنیای اقتصاد؛ محمدجواد آذری‌ جهرمی وزیر ارتباطات در حاشیه بازید از زیرساخت‌ های گردشگری منطقه‌ آزاد انزلی اظهار کرد: طبق سیاست حمایت از پیام‌ رسان‌ های داخلی مصوب شورای‌ عالی فضای مجازی، موضوعات مربوط به پیام‌ رسان‌ ها برعهده مرکز ملی فضای مجازی است و وزارت ارتباطات، بخش‌ هایی از امور را به عنوان اجرایی پیش برده است.

وی در خصوص فعالیت پیام‌ رسان‌ ها عنوان کرد: به لحاظ مفهومی و اینکه مردم از یک پیام‌ رسان مشترک استفاده کنند، باید توجه داشته باشیم که فعالیت پیام‌ رسان‌ ها و انتخاب آنها فرمایشی نیست به‌ گونه‌ ای که به مردم تکلیف شود پیام‌ رسانی را که ما تایید می‌ کنیم، استفاده کنند بلکه باید رقابتی سازنده و فشرده بین پیام‌ رسان‌ ها باشد.

آذری جهرمی ادامه داد: پیام‌ رسانی که سرویس‌ های مناسب‌ تر، خدمات بهتر ارائه و اعتماد کاربران را جلب کند، می‌ تواند فعالیت خود را ادامه دهد و در این فرایند، دخالت حاکمیت معمولا اثرگذار نیست. بر اساس سیاست‌ های اقتصاد مقاومتی به وزارتخانه تکلیف شده که در مدت چهار سال متوسط سرعت دسترسی به شبکه ملی را به ۲۰ مگابیت در ثانیه ارتقا دهد.

وی با اشاره به لزوم پوست‌ اندازی در این بخش، توسعه ظرفیت فیبر نوری و فناوری‌ های آن بیان کرد: توسعه فناوری در مناطق‌ آزاد به دلیل ساختار چابک آنها، ساده‌ تر است و منطقه‌ آزاد انزلی در این امر پیش رو بوده و همواره رو به جلو حرکت کرده است. بخش‌ خصوصی که امروز این توسعه را در منطقه آزاد انزلی انجام داده، بیش از یک‌ میلیون پورت ایجاد کرده که ۸۰ درصد از فناوری مورد استفاده آن، تولید داخل است. در زمینه کسب و کارهای نوپا و جدیدترین اقدامات انجام شده، شش عضو دولت طرحی را با قید فوریت آماده کرده‌ اند که هفته آینده با قید فوریت به مجلس تقدیم می شود.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: بخش مهمی از کسب و کارهای نوپا ساده‌ سازی می‌ شوند. همچنین سرعت عمل کسب و کارهای نوپا در انجام خدمات اداری، کسب مجوزها و در موضوع بیمه و مالیات به حداقل زمان ممکن می‌ رسد.

آذری‌ جهرمی در بازدید از منطقه‌ آزاد انزلی یادآور شد: یکی از شاخصه‌ های توسعه کشورها در فناوری ارتباطات، شاخص GI است که این شاخص در سال گذشته رشد ۱۳ درصدی داشته که البته رشد جهانی ما مطلوب نیست. برای تحقق ایده در بخش کسب و کارهای نوپا، سه ماه زمان نیاز است و در این راستا، لایحه‌ ای برای رفع موانع کسب و کارهای نوپا تصویب شده که بر اساس آن، مدت زمان مورد نیاز برای آغاز این کسب و کارها، کاهش می‌ یابد.

ارسال نظر