چرا دولت برای حمایت از پیام رسان های داخلی دغدغه ای ندارد؟

رسانه کلیک - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه اگر پیام رسان های داخلی به درستی حمایت شوند دیگر انگیزه ای در مردم برای رجوع به پیام رسان های خارجی باقی نمی ماند، گفت: عدم اهتمام و دغدغه دولت برای حمایت از شبکه های مجازی ملی قابل درک نیست.

چرا دولت برای حمایت از پیام رسان های داخلی دغدغه ای ندارد؟

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ امروزه با آشنایی بیشتر مردم در رابطه با پشت پرده تلگرام و اختلالاتی که برای این پیام رسان به وجود آمده است بیش از پیش بحث حمایت از پیام رسان های داخلی مطرح می شود و برخی از کارشناسان معتقدند در این زمینه کوتاهی و حتی کارشکنی هایی صورت گرفته که باعث شده است آنچنان که شاید رضایت مردم نسبت به پیام رسان های داخلی جلب نشود. در این رابطه با حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت و گو کردیم.

وی با بیان اینکه طرحی در این رابطه در مجلس مطرح شد که دولت را ملزم به حمایت از شبکه های مجازی ملی می کند عنوان کرد: یک کمیسیون ویژه در این رابطه در مجلس راه اندازی شده است و یک تیم نظارتی از سوی مجلس انتخاب شده است که کارهای مربوط به حمایت از پیام رسان های داخلی را انجام دهند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیام رسان های داخلی هنوز بستر لازم را برای کوچ کاربران ایرانی به خود فراهم نکردند اظهار کرد: مثلا مشاهده می شود که برخی از این پیام رسان ها وقتی که با استقبال گسترده کاربران روبه رو می شوند دچار اختلال می شوند و این مشکلی است که به راحتی قابل رفع است اما متأسفانه در این زمینه تعلل صورت می گیرد.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه باید مسئولان و افراد مرتبط در این زمینه شرایطی که اکنون با آن مواجهیم را درک کنند بیان کرد: وزیر ارتباطات بایستی با استفاده از مشاوران خوش سلیقه به تقویت پیام رسان های داخلی اهتمام بورزد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه شبکه های مجازی ملی باید به گونه ای مجهز شوند که بتوانند نیاز مردم را برطرف کنند گفت: اکنون در شرایطی این کوچ صورت می گیرد که مردم عادت کردند به حضور در پیام رسان و استفاده از پیام رسان؛ بنابراین باید در این رابطه مسئولان دولتی دغدغه بیشتری برای برطرف کردن نیاز مردم در استفاده از پیام رسان های داخلی داشته باشند و اینکه دولت در این زمینه اهتمام و دغدغه ای ندارد قابل درک نیست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نباید اکنون که پیام رسان داخلی جایگزین پیام رسان خارجی می شود شرایط به گونه ای باشد که پیام رسان داخلی نتواند پاسخگوی نیاز مردم باشد و عرصه خدماتی برای آنها کاهش پیدا کند. دولت بایستی هر چه سریعتر تقویت پیام رسان های داخلی را در سرلوحه کاری خود قرار دهد.

وی با انتقاد از کندی ها و سستی هایی که مسئولان دولتی در این رابطه دارند یادآور شد: اگر مسئولان مربوطه شرایط فعلی را درک می کردند و به آن اهتمام و توجه می داشتند دیگر اکثر مردم انگیزه ای نداشتند که در پیام رسان های خارجی حضور داشته باشند.

ارسال نظر