مردم به پیام رسان های بومی فرصت دهند

رسانه کلیک - معاون وزیر ارتباطات گفت: مقایسه شبکه های مجازی بومی با رقبای خارجی که سال هاست به این فناوری ورود کرده اند صحیح نیست و اگر مردم فرصت دهند، بی شک کاستی های آنها برطرف می شود.

مردم به پیام رسان های بومی فرصت دهند

به گزارش کلیک به نقل از ایرنا؛ نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات در مورد سطح کیفی شبکه های مجازی بومی و وجود برخی نارضایتی ها در این زمینه عنوان کرد: ارتقای کیفیت پدیده ای است که در میدان عمل محقق می شود و نیاز به زیرساخت های مورد نیاز دارد و ضروری است در میدان عمل اشتباهات کشف و برطرف شود.

وی با تاکید بر اینکه ارتقای کیفی شبکه های مجازی بومی بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: پیام رسان های خارجی، مراحل آزمون و خطا را در سال های گذشته طی کرده اند در صورتی که ما در این زمینه در ابتدای راه قرار داریم، اما در زمان حاضر با کشورهای پیشرفته دنیا در این حوزه مقایسه می شویم و فناوری بومی ما در عرصه پیام رسان ها با شرکت هایی که 15 سال تجربه کار دارند به یک میزان سنجیده می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: کمی حوصله و همراهی از جانب مردم نیاز است تا ما نیز در حوزه پیام رسان ها، خطاهای خود را شناسایی و آن را برطرف کنیم و بدون تردید با این روند پیشرفت چشمگیری در سال های پیش رو کسب خواهیم کرد.

جهانگرد افزود: ایران در حوزه فناوری اطلاعات در آغاز دهه 80 جزو پیشگامان منطقه محسوب می شد، اما هشت سال غفلت دولت وقت عامل عقب افتادگی در این حوزه شد و در آن سال ها مساله فناوری اطلاعات (IT) که مبنای توسعه در حوزه فناوری است، کنار گذاشته شد.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی بیان کرد: باید محصولات فناورانه و ارتباطی را که ظرفیت ساخت آن در ایران وجود دارد از داخل تهیه شود.

جهانگرد بیان کرد: بر اساس بررسی های انجام شده 21 قلم کالای ایرانی در حوزه فناوری که ظرفیت ساخت آن در کشور وجود دارد به وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی و اعلام شده که در صورت نیاز از این محصولات خریداری شود.

این مقام مسئول عنوان کرد: با هدف حمایت از کالای ایرانی و در مراحل ساخت و آماده سازی محصولات شرکت های داخلی در حوزه فناوری و ارتباطات، حمایت های ویژه ای از جمله مالی، ایجاد محیط آزمایش و فروش محصولات انجام می شود.

جهانگرد به سامانه ذخیره دیتای کامپیوتر که تاکنون به قیمت گزاف از خارج کشور تهیه می شد نیز اشاره و اظهار کرد: این سامانه امسال توسط شرکتی خصوصی و با مشارکت دانشگاه صنعتی شریف ساخته و تاییدیه کیفی نیز دریافت کرده است.

وی ادامه داد: همچنین در سال جاری برای حمایت از تولید ملی، قراردادی با شرکت ایرانی یاد شده به مبلغ 100 میلیارد تومان منعقد شده است که 300 نوع از سیستم ذخیره دیتای کامپیوتر برای استفاده بانک ها و اپراتورها ساخته می شود.

جهانگرد تصریح کرد: فناوری انواع مختلف و ظرفیت های متنوعی دارد که باید همواره پشتیبانی و به روز شود تا در رقابت های جهانی ارایه آن با موفقیت همراه باشد و با توجه به این امر از تمام شرکت های ایرانی، پیام رسان های بومی و همچنین شبکه های اجتماعی داخلی در سال جاری حمایت مالی، فنی و تجهیزاتی صورت می گیرد تا سهم دانش و فناوری بومی بیشتر شود.

وی یادآور شد: ظرف چهار سال فعالیت دولت یازدهم، تقویت حوزه ارتباطات دنبال شد به گونه ای که امروز در تمام شهرهای کشور شاهد وجود نسل چهار اینترنت هستیم و امیدواریم که در آینده توسعه بیشتری در این زمینه ایجاد شود.

ارسال نظر