تصمیم دولت برای خروج از تلگرام هوشمندانه بود

رسانه کلیک - رییس هیأت مدیره دیده‌ بان شفافیت و عدالت گفت: تصمیم دولت برای خروج از تلگرام و انتقال به شبکه های بومی و قانونی، هرچند دیر هنگام بود، اما دقیق و پیشگیرانه و هوشمندانه است.

تصمیم دولت برای خروج از تلگرام هوشمندانه بود

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ احمد توکلی رییس هیأت مدیره دیده‌ بان شفافیت و عدالت طی یادداشتی نوشت: تصمیم دولت برای خروج از پیام رسان غیر ایمن تلگرام و انتقال به شبکه های بومی و قانونی، هر چند دیر هنگام بود، اما دقیق و پیشگیرانه و هوشمندانه است و نیازمند همدلی صبورانه و همراهی مسئولانه مردم است.

هیچ عقل سلیمی در هیچ کجای دنیا حاضر نمی شوند سامانه ای ارتباطی با این ابعاد اثرگذار در حوزه های امنیتی و حاکمیتی را بدون نظارت های قانونی رها و در اختیار یک نهاد مشکوک و نامعلوم غربی قرار دهند.

از این جهت لازم است، به رغم ضعف پیام رسان های داخلی که امیدواریم به مرور زمان اشکالات آنها رفع شود، همه با هم به شبکه های داخلی اعتماد کنیم و همزمان نسبت به رفع مشکلات فنی و ارتباطی و امنیت کاربران مطالبه داشته باشیم.

بدون تردید فتوای اخیر رهبری درباره امنیت کاربران در شبکه های اجتماعی نیز موید چنین تصمیم مهمی در اعتماد و اقبال به پیام رسان های بومی خواهد بود.

با این توضیح امید است در اجرای تصمیم دولت برای خروج از تلگرام مواضع یکدست و یکپارچه مد نظر قرار گیرد و ضمن اتحاد مواجهه صادقانه با مردم از هرگونه اظهارنظر های تبلیغاتی و انتخاباتی پرهیز کنند و حقیقت این تصمیم گیری را با مردم در میان گذارند.

با این توضیح ضمن احترام به همراهی کاربران و اعضای محترم کانال تلگرامی ام، از امروز در پیام رسان های داخلی اطلاع رسانی خواهم داشت.

:small_orange_diamond:آدرس کانال در #ویسپی
wispi.me/channel/tavakoli_ahmad

:small_orange_diamond:آدرس کانال در #آی‌ گپ
https://iGap.net/tavakoli_ahmad

:small_orange_diamond:آدرس کانال در #سروش
https://sapp.ir/tavakoli_ahmad

profile.igap.net

iGap Profile - tavakoli_ahmad

iGap Messenger a Limitless Connection

ارسال نظر