کاهش 10 درصدی اوج ترافیک تلگرام / مردم به پیام رسان های ایرانی اعتماد دارند

رسانه کلیک - دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه اوج ترافیک تلگرام تا 10 درصد کاهش پیدا کرد، گفت: به همین میزان بر اساس گزارش وزارت ارتباطات به جنب‌ و جوش در پیام‌ رسان های داخلی افزوده شده است.

کاهش 10 درصدی اوج ترافیک تلگرام / مردم به پیام رسان های ایرانی اعتماد دارند

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه میزان فعالیت کاربران ایرانی در پیام‌ رسان های داخلی به شدت افزایش یافته است، اظهار کرد: هم از منظر کمی و هم کیفی شاهد افزایش جنب‌ و جوش در این زمینه هستیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه حدود 27 درصد از بازدید مطالب در تلگرام کاهش یافته است، عنوان کرد: همچنین میزان تولید مطالب در این پیام‌ رسان نیز تا 17 درصد کاهش یافته است.

وی با استناد به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بیان کرد: بر اساس این گزارش میزان اوج ترافیک تلگرام تا 10 درصد کاهش یافته است و به همین میزان شاهد افزایش جنب‌ و جوش در پیام‌ رسان های داخلی بوده‌ ایم؛ لذا این موضوع نشان دهنده این است که مردم به پیام‌ رسان های داخلی اعتماد کرده‌ اند.

رییس مرکز ملی فضای مجازی همچنین از مهلت پایانی دولتی ها برای کوچ به پیام‌ رسان های داخلی خبر داد و گفت: در مرحله بعد هم به واسطه بخشنامه‌ ها و جلساتی که با بخش های غیردولتی و کسب‌ و کارها داشته‌ ایم امیدواریم شاهد کوچ منظم و سریع این بخش به سمت پیام‌ رسان های داخلی باشیم.

وی همچنین خطاب به کانال های تلگرامی دارنده کد «شامد» عنوان کرد: 22 هزار کسب‌ و کاری که کد شامد دریافت کرده‌ اند، اسامی‌ شان به همراه دامنه‌ هایشان در پیام‌ رسان های داخلی تا زمان فعال بودن حفظ می‌ شود.

ارسال نظر