2 پیام رسان داخلی جایگزین تلگرام به دانش آموزان معرفی می شود

رسانه کلیک - وزیر آموزش و پرورش گفت: به زودی دو رسانه اجتماعی داخلی را برای استفاده‌ های این وزارت خانه و مدارس معرفی می‌ کنیم؛ به دنبال ایجاد انگیزه برای دانش آموزان و والدین جهت خروج از تلگرام و پیوستن به شبکه‌ های پیام رسان داخلی هستیم.

2 پیام رسان داخلی جایگزین تلگرام به دانش آموزان معرفی می شود

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست هم اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید در ارتباط با موضوع برگزاری امتحان کنکور عنوان کرد: مسئولیت اصلی برگزاری امتحان کنکور با وزارت علوم است. در آخرین جلسه‌ ای که بنده با آقای غلامی، وزیر علوم داشتم؛ قرار است به زودی جلسه‌ ای جهت روشن شدن تکلیف دروس نهایی به عنوان سوابق تحصیلی برگزار شود. امیدواریم این جلسه زودتر تشکیل شود و آن تصویری که مردم باید مراحل مختلف کنکور را بدانند برایشان روشن شود.

وی ادامه اظهار کرد:‌ با تسهیلاتی که در قانون بودجه ۹۷ دیده شده است، می‌ توانیم عملکرد بهتری در زمینه نوسازی مدارس داشته باشیم. امیدواریم مبانی تحقق این امر به زودی فراهم شود. در تبصره‌ های مختلف مبالغی تعیین شده ، اما مجموعا حدود ۲.۵ برابر اعتبارات سال گذشته پیش‌بینی شده است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد:‌ سهم ۵۰ درصد دولت برای مدارس خیرساز هم در سال ۹۷ با رشد رو به رو خواهد شد.

بطحائی در ارتباط با خروج آموزش و پرورش و مدارس از شبکه‌ مجازی تلگرام بیان کرد: ما برای ممنوعیت استفاده از بخش‌ های دولتی از تلگرام، بخشنامه‌ هایی را حدود ۲ هفته پیش ارسال کردیم. بخش‌ های دولتی اجازه استفاده از تلگرام را ندارند. احتمالا ظرف دو روز آینده با دو رسانه اجتماعی داخلی به نتیجه خواهیم رسید و آنها را معرفی خواهیم کرد.

در حوزه دانش آموزی باید انگیزه‌ های لازم را برای انتقال بچه‌ ها و والدین از پیام‌ رسان‌ های خارجی فراهم کنیم.

ارسال نظر