الزامی نیست که حتما مردم از پیام رسان سروش استفاده کنند

رسانه کلیک - یک عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه با تاکید بر اینکه بنایی بر فیلتر شبکه های مجازی و پیام‌ رسان‌ های خارجی همچون تلگرام، واتس‌ اپ و اینستاگرام وجود ندارد، گفت: انحصار باعث فساد می شود و این موضوع در مورد شبکه های اجتماعی نیز صادق است.

الزامی نیست که حتما مردم از پیام رسان سروش استفاده کنند

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ رمضانعلی سبحانی‌ فر عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه در واکنش به دستورالعمل جدید برای ماموریت حضور دستگاه‌ های دولتی در پیام‌ رسان‌ های خارجی، عنوان کرد: همه صحبت بر سر این است که باید انحصار شکسته شود، همان‌ طور که دولت گفته، نباید در هیچ کار و موضوعی انحصار باشد چون فساد به وجود می‌ آورد.

وی درباره شایعه فیلتر شبکه های مجازی همچون تلگرام، واتس‌ اپ، اینستاگرام و سایر پیام‌ رسان‌ های خارجی اظهار داشت: بنایی بر بسته و فیلتر شدن وجود ندارد مگر آنکه انحصار به وجود آید. همچنین هیچ شبکه اجتماعی که محتوای مجرمانه‌ای نداشته باشد، بسته نمی‌ شود.

سبحانی‌ فر با تاکید بر اینکه «با فرهنگ‌ سازی می‌ توان انحصار را از پیام‌ رسان‌ های خارجی گرفت» ادامه داد: نمونه بارز آن خروج صدا و سیما از تلگرام است یا اینکه همه مسئولان و مقامات از تلگرام بیرون آیند. طبیعتا در این شرایط آنهایی که به دنبال اخبار مربوطه‌ شان هستند تنها به تلگرام رجوع نمی‌ کنند.

این نماینده مجلس یادآور شد: نبود انحصار در تمامی بخش‌ ها همچون سرمایه‌ گذاری وجود دارد. طبق قانون سرمایه‌ گذار خارجی تنها می‌ تواند ۳۰ درصد از بازار کشور را بگیرد و نمی‌ تواند تمامی بازار را در دست داشته باشد، این موضوع باید درباره شبکه‌ های اجتماعی وجود داشته باشد و آنها از انحصار بیرون آیند.

وی در پایان در پاسخ به اینکه آیا با این شیوه انحصار در یک پیام‌ رسانی داخلی همچون سروش به وجود نمی‌ آید؟ گفت:‌ اگر انحصاری در استفاده از پیام‌ رسان خارجی نباشد مردم می‌ توانند از تمامی پیام‌ رسان‌ های داخلی استفاده کنند و الزامی نیست که حتما از پیام‌ رسان سروش استفاده نمایند.

ارسال نظر