به کسب و کارهایی که پس از ترک تلگرام ضرر کنند، بیمه بیکاری تعلق می گیرد

رسانه کلیک - دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه فعلا تصمیمی در رابطه با انسداد تلگرام اتخاذ نشده است، گفت: به کسب و کارهایی که با کوچ از تلگرام، متضرر شوند بیمه بیکاری تعلق می گیرد.

به کسب و کارهایی که پس از ترک تلگرام ضرر کنند، بیمه بیکاری تعلق می گیرد

به گزارش کلیک به نقل از مهر، سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در برنامه ذره بین رادیو تهران عنوان کرد: تاریخی برای مسدود کردن تلگرام مطرح نشده است اما هر آن ممکن است شرایطی برای انسداد تلگرام پیش بیاید.

وی با بیان اینکه از کسب و کارها و موسساتی که کانال های زیادی دارند دعوت شده از پیام رسان های خارجی به پیام رسان های داخلی کوچ کنند، اظهار کرد: من هم از تلگرام و اینستاگرام استفاده می کنم اما بنا به تعهدی که به پیام رسان های داخلی دارم، از آنها نیز استفاده می کنم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اینکه در حوزه پیام رسان ها نوعی نابسامانی در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: اقدامات وسیعی بنا به دستور رییس جمهور در دی ماه ۹۶ انجام شد. ایشان تاکید کردند که کشور باید از انحصار پیام رسان غالب (تلگرام) خارج شود.

فیروزآبادی با بیان اینکه کسانی که با کوچ پیام رسان های خارجی به داخلی کسب و کارشان دچار اختلال می شود بیمه بیکاری تعلق می گیرد، ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش در حوزه کوچ پیام رسان های خارجی به داخلی بخشنامه صادر کرد.

به گفته رییس مرکز ملی فضای مجازی، در مقایسه با کاربرانی که از پیام رسان های خارجی استفاده می کنند رقم کاربران استفاده کننده از پیام رسان های داخلی بسیار کم است.

وی با بیان اینکه به پیام رسان های داخلی انواع تهمت ها زده شده است تصریح کرد: به طور جدی در سال ۹۷ در حوزه پیام رسان ها باید اولین پیام رسان، داخلی باشد. البته پیام رسان های خارجی هم می توانند فعالیت کنند به شرطی که تابع قوانین جمهوری اسلامی باشند.

فیروزآبادی با تاکید بر اینکه به بحث حفاظت از حریم خصوصی مردم اهمیت می دهیم، بیان کرد: کمیته ای در این زمینه تشکیل می دهیم تا محتوا در حوزه پیام رسان ها نیز حفاظت شود. اطلاعات مردم دارایی های مردم هستند و نهایت تلاش را داریم که حریم مردم در پیام رسان های داخلی حفظ شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه شهروندان حق دارند از هر پیام رسانی استفاده کنند به شرط اینکه تابع قوانین کشور باشد، خاطرنشان کرد: ما به دنبال پیام رسانی با کاربران بالا و قابلیت اشتغال زایی هستیم .

وی همچنین یادآور شد: برای دارا بودن دانشگاه ها به اینترنت بدون فیلتر به دنبال فرمولی مناسب هستیم.

ارسال نظر