اگر تلگرام فیلتر شود تنها ۳۷.۹ درصد کاربران به پیام رسانه های داخلی کوچ می کنند!

رسانه کلیک - در صورتی که اپلیکیشن تلگرام فیلتر شود، تنها 37.9 درصد کسانی که از آن استفاده می‌ کنند، حاضر به جایگزینی این شبکه اجتماعی مجازی با پیام‌ رسان‌ های داخلی هستند. 

اگر تلگرام فیلتر شود تنها ۳۷.۹ درصد کاربران به پیام رسانه های داخلی کوچ می کنند!

به گزارش کلیک به نقل از عصر ایران؛ طبق نظرسنجی نوروزی ملی مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران وابسته به جهاد دانشگاهی، ۵۹ درصد مردم ایران از شبکه اجتماعی تلگرام استفاده می‌ کنند و در صورتی که تلگرام فیلتر شود، تنها ۳۷.۹ درصد کسانی که از آن استفاده می‌ کنند، حاضر به جایگزینی این شبکه اجتماعی مجازی به پیام‌ رسان‌ های داخلی هستند. ۴۵.۴ درصد نیز از پیام‌ رسان‌ های داخلی استفاده نخواهند کرد.

عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با توجه به اینکه یکی از موضوعات مهم این روزها در جامعه، موضوع فضای مجازی و فیلترینگ تلگرام است، عنوان کرد: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) بر اساس رسالت اصلی خود، سالیانه در چندین طرح به رصد و سنجش افکار عمومی در خصوص موضوعات مختلف روز جامعه و جهان از نگاه مردم ایران می‌ پردازد.

طبق نتایج نظرسنجی نوروزی ملی ایسپا، ۵۹ درصد مردم ایران از شبکه‌ اجتماعی تلگرام استفاده می‌ کنند و در این میان ۵۶.۲ درصد شرکت‌ کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند، در صورتی که تلگرام فیلتر شود، برای استفاده از آن از فیلترشکن استفاده خواهند کرد و تنها ۳۸.۲ درصد گفته‌ اند، از فیلترشکن استفاده نخواهند کرد.

ارسال نظر