تلگرام 50 میلیارد دلار ارز از کشور خارج کرد/ تاکید رییس جمهور بر خروج کشور از انحصار پیام رسان های خارجی

رسانه کلیک - دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: با توجه به معضلات عدیده پیام‌رسان‌ تلگرام در شورای عالی فضای مجازی به این نتیجه رسیدیم که حتما باید پیام رسان بومی داشته باشیم.

تلگرام 50 میلیارد دلار ارز از کشور خارج کرد/ تاکید رییس جمهور بر خروج کشور از انحصار پیام رسان های خارجی

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی عنوان کرد: با توجه به معضلات عدیده پیام رسان تلگرام در شورای عالی فضای مجازی به این نتیجه رسیدیم که حتما باید پیام رسان بومی داشته باشیم. پیام رسان بومی سکوی اقتصادی و چند منظوره است و این تکنولوژی ها باید حمایت شود.

وی ادامه داد: اگر قرار شد تمهیداتی درباره پیام‌رسان‌ تلگرام اتخاذ شود سعی خواهیم کرد کمترین ضرر را فعالان حاضر در این شبکه متحمل شوند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با تصریح اینکه اقتصاد بزرگی بر روی "تلگرام" شکل نگرفته است، افزود: کسانی که کسب و کار مکمل آنها بر روی تلگرام است، ما دقت خواهیم کرد که کمترین ضرر و زیان برای این کسب و کارها باشد.

فیروزآبادی گفت: تلگرام هیچ وقت حاضر نشد در کشور نمایندگی بزند. هیچ وقت حاضر نشد با بخش خصوصی کار کند و دشمن بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه تلگرام می‌توانست با تبلیغات هدف دار، کسب و کار پر رونق راه بیاندازد، ادامه داد: تلگرام می‌توانست با بخش خصوصی، کسب و کار مشترک داشته باشد. گوگل روزی 1 میلیارد تومان از بازار ایران تبلیغات می گیرد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه تلگرام در هیچ کشوری پیام رسان غالبی نیست به جز ایران، بیان کرد: تلگرام به صورت رسمی اعلام کرد به عنوان یک سکوی اقتصادی استفاده خواهد شد و روش تلگرام تضعیف پول ملی ایران است.

فیروزآبادی با بیان اینکه با تولید پول در تلگرام چیزی در کشور خلق نخواهد شد و هر میزان پول تلگرام در کشور مصرف شود معادل آن پول از کشور خارج خواهد شد، اضافه کرد: تلگرام در حال تبدیل به شرکت هرم مجازی است، نمیتوانیم اجازه دهیم چنین پولی به کشور وارد شود و تلگرام 50 میلیارد دلار ارز را از کشور خارج کرد.

وی با تصریح اینکه تلگرام راهزن است، تصریح کرد: چرا از بخش خصوصی ایران دعوت نکرده است که در بخش پول مجازی شرکت کند؟

دبیر شواری عالی فضای مجازی با اعلام اینکه رییس جمهور هم گفتند کشور باید از انحصار پیام رسان های خارجی خارج شود، یادآور شد: مرجع تصمیم گیری مواردی مرتبط با فضای مجازی، سیاست گذاری ها و هماهنگی ها به عهده شورای عالی فضای مجازی است.

ارسال نظر