مسئولین نسبت به مشکلات پیام‌ رسان‌ های بومی بی‌ تفاوت نباشند

رسانه کلیک -  وزیر ارتباطات در مراسمی با اشاره به مشکلات پیام‌ رسان‌ های بومی عنوان کرد: مسئولین نباید نسبت به این مسئله بی‌ تفاوت باشند.

مسئولین نسبت به مشکلات پیام‌ رسان‌ های بومی بی‌ تفاوت نباشند

به گزارش کلیک به نقل از آخرین خبر؛ محمدجواد آذری جهرمی و فناوری اطلاعات تاکید نمود که بومی شدن زیرساخت برای تحول دیجیتال یک پیام‌ رسان ضرورت دارد و مسئولین نمی‌ توانند مباحث اقتصادی، نظام بانکی و پرداخت را به سرویس‌ دهنده خارجی واگذار کنند و بی‌ تفاوت باشند.

وی در ادامه اعلام نمود که علاوه بر این موارد نسبت به نیاز مردم هم نمی‌ توان بی‌ تفاوت بود، بنابراین رفع مشکلات پیام رسان‌ های بومی همت همگانی می‌ طلبد.

تلاش برای رفع مشکلات پیام‌ رسان‌ های بومی

محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینکه عقلای کشور در شورای عالی فضای مجازی سندی را طراحی کردند که بندهای مختلفی دارد اظهار کرد؛ با اعطای وام نمی‌ توان مشکلات پیام رسان‌ های بومی را حل کرد.

وی عنوان کرد مشکل پیام‌ رسان‌ ها فقط مالی و حتی اعتمادی نیست؛ وی ادامه داد که مردم باید از پیام‌ رسان‌ های بومی استفاده کنند، کسب‌ و کار خود را روی خدمات بومی راه اندازی کنند تا این پیام‌ رسان‌ ها بتوانند امنیت بیش‌ تر، کیفیت بهتر و سرعت بالاتری داشته باشند.

به گفته وزیر ارتباطات؛ از نظر حاکمیتی کلان‌ داده‌ های کشور نباید خارج از کشور ذخیره شوند.

جهرمی یادآور شد؛ که نظام اقتصادی را درون کشور و حاکمیت خود باید مدیریت کرد و برای این امر باید اعتماد و زیرساخت‌ های پرداخت فراهم باشند.

ارسال نظر