بررسی رفع فیلتر توییتر در دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات گفت که رفع فیلترینگ توییتر را به دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی ارجاع داده‌ و این مسئله در آنجا در حال بررسی نهایی است.

بررسی رفع فیلتر توییتر در دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی

به گزارش کلیک به نقل از ایلنا؛ محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که برای رفع فیلترینگ توییتر ( رفع فیلتر توییتر در حال بررسی است ) چه اقداماتی انجام داده‌ اید؟ عنوان کرد: ما این مسئله را به دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی ارجاع داده‌ ایم و در آنجا، این مسئله در حال بررسی نهایی است.

وی اظهار داشت: درباره جزییات این مسئله اجازه بدهید پس از آنکه به نتایجی رسیدیم، آن را مطرح کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال که تاکنون در سال جاری چه اندازه اشتغالزایی اینترنتی صورت گرفته است؟ بیان کرد: در شش ماه اول که مستنداتش موجود است و گزارش‌ هایی متعددی که به ما رسیده است، ۵۰ هزار شغل ثبت شده را داریم.

آذری جهرمی با بیان اینکه روندها به ما می‌ گویند امسال به طور کلی ۱۰۰ هزار شغل ایجاد شده است، افزود: پیش‌ بینی‌ ها به ما نشان می‌ دهد برای سال آینده چنین رشدی را نخواهیم داشت.

وی با اشاره به حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از کسب‌ و کارهای اینترنتی (استارت آپ) تصریح کرد: پیش‌ نویس طرح اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی برای حمایت از کسب و کارهای نوپا انجام شده و ما در حال نهایی کردن لیست‌ ها هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: تلاش می‌ کنیم تا پایان هفته اعلام کنیم که چگونه و با چه شیوه‌ ای این کسب و کارها انجام شود.

ارسال نظر