اینفلوئنسرهای اینستاگرام از تبلیغ سیگار و اسلحه منع می شوند

رسانه کلیک - بر اساس قوانین جدید وضع شده، اینفلوئنسرهای فیس بوک و اینستاگرام دیگر نمی توانند در پست های خود به تبلیغ یا ترویج محصولات دودزا و اسلحه بپردازند. هر گونه پست در این باره، ممنوع بوده و از انتشار آن جلوگیری می شود.

اینفلوئنسرهای اینستاگرام از تبلیغ سیگار و اسلحه منع می شوند

فیس بوک و اینستاگرام از مدت ها پیش، هر گونه تبلیغات برای اسلحه و دخانیات را منع کرده اند. با این حال به تازگی نمایش این محصولات نیز در این شبکه های اجتماعی ممنوع شده است. به بیان بهتر، اینستاگرام و فیس بوک از هرگونه محتوای برند شده (یا هر پست ارسال شده به وسیله یک اینفلوئنسر) حاوی اسلحه، تنباکو و مواد دودزا جلوگیری می کنند.

طبق گفته های قیس بوک، تاثیر اجرای قوانین جدید در هفته های آینده مشخص می شود. این کمپانی در حال کار روی ابزارهای مختلف جهت کمک به سازندگان در رعایت سیاست های جدید مانند تنظیم محدودیت سنی یا محتوا است.

اینفلوئنسرهای اینستاگرام

این نخستین باری است که اینستاگرام، پست های ارسال شده توسط اینفلوئنسرها را محدود می کند. این کار از نظر بسیاری از افراد، بیش از حد سختگیرانه است. با این حال فیس بوک و اینستاگرام تصمیم گرفته اند تا به هر نحوی مانع انتشار و تبلیغ محصولات مضر به وسیله ستارگان رسانه های اجتماعی، خصوصا برای کاربران کم سن و سال شوند.

جالب اینکه در بعضی مواقع، اینفلوئنسرهای فیس بوک و اینستاگرام با ماهیت این محصولات و نحوه استفاده از آن ها حتی آشنایی نیز ندارند. البته باید گفت که فیس بوک تقریبا هیچ چاره ای جز پیاده سازی این سیاست سخت‌گیرانه نداشته است. مسئولین استانداردهای تبلیغاتی انگلستان چندی پیش، پست های اینستاگرام حاوی ترویج محصولات دودزا را مسدود کردند. اگر قانون منع اینفلوئنسرهای فیس بوک و اینستاگرام از ترویج محصولات مضر در پست های خود به اجرا در نمی آمد، این دو کمپانی مجبور به پاسخگویی در برابر قانونگذاران و در نتیجه تحمیل محدودیت های مختلف می شدند.

ارسال نظر