فیس بوک استوری های گروهی را غیر فعال می کند

رسانه کلیک - فیس بوک تا چند روز دیگر، قابلیت استوری های گروهی را حذف می کند. این ویژگی که از ماه دسامبر راه اندازی شده، در اواخر همین ماه پایان می یابد.

فیس بوک استوری های گروهی را غیر فعال می کند

شبکه اجتماعی فیس بوک قرار است در تاریخ 26 سپتامبر و در ساعت 12 شب به وقت محلی، قابلیت استوری های گروهی را از کار بیاندازد. این ویژگی که از ماه دسامبر فعال شده، به مدیران و اعضای گروه اجازه می دهد تا تصاویر و ویدیوهای مختلف را به اشتراک بگذارند، به نحوی که این موارد پس از 24 ساعت خود به خود پاک می شوند. با این حال پس از حذف این ویژگی، کاربران دیگر نمی توانند استوری های گروهی جدیدی را به وجود آورند. البته استوری های شخصی بدون تغییر باقی مانده و کاربران باز هم می توانند با استفاده از این قابلیت، تجربه های مختلف، تصاویر جالب، اتفاقات روزمره و خبرهای مهم را با دوستان خود به اشتراک بگذارند و در مورد موضوعات مختلف اظهار نظر کنند.

استوری های گروهی فیس بوک

این کمپانی به طور غیر مستقیم، دلیل خود برای حذف استوری های گروهی را توضیح داده است. طبق اظهارات فیس بوک در وب سایت CNET، هدف از ایجاد استوری های گروهی، برقراری ارتباط بین افراد به شیوه ای سرگرم کننده و سودمند بوده و این شرکت همیشه به دنبال روش های جدید برای بهبود تجربه افراد است.

در هر ماه بیش از 1.4 میلیارد نفر از گروه های فیس بوک استفاده می کنند. افراد متعدد با عضو شدن در گروه های مختلف، گرد یکدیگر جمع شده و درباره موضوعات مشترک به بحث و گفتگو می پردازند. اما از آنجا که فیس بوک از ارائه اطلاعات واضح درباره تعداد کاربران استوری های گروهی خودداری کرده، می توان حدس زد که این قابلیت چندان هم پرطرفدار نبوده است. جای تعجبی ندارد که استوری ها به تدریج به سوی موضوعات فردی متمایل شوند، با این حال حذف ویژگی استوری گروهی به این معنی است که گروه های مختلف، گزینه های کمتری برای شرح و توصیف خود خواهند داشت.

ارسال نظر