طرح سوال از وزیر ارتباطات درباره فیلترینگ تلگرام و فعالیت تلگرام طلایی

رسانه کلیک - یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از طرح سوال خود از وزیر ارتباطات درباره عدم پاسخگویی در خصوص نارضایتی‌ های به وجود آمده پس از فیلترینگ تلگرام و فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی خبر داد.

طرح سوال از وزیر ارتباطات درباره فیلترینگ تلگرام و فعالیت تلگرام طلایی

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ سیده حمید زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به غیرفعال شدن اپلیکیشن تلگرام که منجر به تعطیلی برخی از کسب و کارهای مجازی، کاهش کیفیت سرویس‌ های اینترنتی و نارضایتی‌ های اجتماعی شده، از وزیر ارتباطات خواستم به این سوالات پاسخ دهد:

۱- تجهیزات مربوط به فیلترینگ و شنود شبکه‌ های موجود در کشور از محل چه بودجه‌ ای و توسط چه سازمانی خریداری و در کجا و توسط چه کسانی نصب، نگهداری و بهره‌ برداری می‌ شود.

۲- با توجه به فعالیت سرورهای هاتگرام و تلگرام طلایی که متصل به شبکه تلگرام بوده و امکان کنترل و رویت اطلاعات کاربران خود را فراهم می‌ سازد، به صورت شفاف مشخص سازید. در حال حاضر سرورهای این دو اپلیکیشن از نظر فیزیکی کجا نصب شده و توسط چه سازمان یا سازمان‌ هایی بهره‌ برداری و نگهداری می‌ شود.

۳- ضمن توضیح در خصوص پروژه پیام‌ رسان‌ های داخلی از نظر موفقیت عملکرد، نسبت به میزان کاربران فعلی آنها مبلغ وام و امکانات سخت‌ افزاری، فیزیکی و مجوزهای اعطا شده به آنها شفاف‌ سازی و گزارش نتایج حمایت همه‌ جانبه از آنها را ارائه فرمایید.

۴- با توجه به زمزمه فیلترشدن اینستاگرام و تاثیر آن بر کاهش میزان اشتغال در فضای مجازی نسبت به اعلام نظر وزارتخانه و اقدامات در راستای ممانعت از این تاثیر منفی، ارائه گزارش کنید.

به گفته زرآبادی این سوال از آذری جهرمی تقدیم هیات رئیسه مجلس شده است.

ارسال نظر