وزیر ارتباطات: درباره ورود 2000 سرور هاتگرام و تلگرام طلایی با ارز دولتی اطلاعی ندارم

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران درباره خبر ورود 2 هزار سرور هاتگرام و تلگرام طلایی با ارز دولتی عنوان کرد: هیچ اطلاعی درباره اینکه هاتگرام و تلگرام طلایی برای واردات سرور ارز دولتی گرفته‌ اند یا خیر ندارم. باید به کی قسم بخوریم که در این جریان نقشی نداریم.

وزیر ارتباطات: درباره ورود 2000 سرور هاتگرام و تلگرام طلایی با ارز دولتی اطلاعی ندارم

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ نشست مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت نیرو درباره سند اقدامات مشترک 2 وزارتخانه در حوزه کاربرد فناوری‌ های نوین در صنعت برق امروز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

نمی‌‌ دانم هاتگرام و تلگرام طلایی برای واردات سرور ارز دولتی گرفته‌ اند یا نگرفته‌ اند

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران درباره خبر ورود 2 هزار سرور هاتگرام و تلگرام طلایی با ارز دولتی عنوان کرد: هیچ اطلاعی درباره اینکه هاتگرام و تلگرام طلایی برای واردات سرور ارز دولتی گرفته‌ اند یا خیر ندارم. باید به کی قسم بخوریم که در این جریان نقشی نداریم.

وی در پاسخ به این سوال که گفته شده بود هاتگرام و تلگرام طلایی تا ۱۵ شهریور فقط مهلت دارند، افزود: دستوری برای فیلتر این شبکه ها به ما ابلاغ نشده است.

وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که آیا مهلت جدیدی به هاتگرام و تلگرام طلایی داده شده است، اظهار کرد: اطلاعی ندارم.

به حذف آبونمان تلفن ثابت اعتراض داریم اما حکم را می‌ پذیریم

جهرمی در پاسخ به سوالی درباره ادامه دریافت آبونمان از قبوض تلفن ثابت علیرغم حکم دیوان عدالت اداری، بیان کرد: حکم دیوان عدالت اداری لازم‌ الاجراست و حکم به مخابرات ابلاغ شده است، اما اینکه هنوز این آبونمان را می‌ گیرند، به دلیل روال اجرایی فرآیند است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: آبونمان مربوط به امروز و دیروز نیست و از ابتدای انقلاب در صورت‌ حساب مشترکان لحاظ می‌ شد. این تصمیم تاثیر بسیار بزرگی بر درآمد شرکت مخابرات دارد به ویژه زمانی که هزینه‌ ها به صورت سرسام‌ آور افزایش یافته است. هرچند حذف آبونمان در ظاهر به نفع مردم است، اما توسعه را دچار تاخیر می‌ کند و کارمندان مخابرات نیز تحت فشار قرار می‌ گیرند. از این رو برای رییس دیوان عدالت نامه نوشتیم، اما در نهایت از قانون تبعیت می‌ کنیم و تبعات تصمیم گیری بدون اخذ نظرات کارشناسی را می پذیریم.

فعلا درباره حذف آمار اشتغال زنان از سایت وزارت ارتباطات اطلاع کافی ندارم

جهرمی در پاسخ به سوالی درباره حذف آمار اشتغال زنان از سایت وزارت ارتباطات، یادآور شد: این موضوع را در شبکه‌ های اجتماعی دیده‌ ام و از بخش مربوطه توضیح خواستم که پاسخ آنها را نخوانده‌ ام و اکنون نمی‌ توانم اظهارنظر کنم. البته آمار مربوطه در گزارش عملکرد سالانه وزارت ارتباطات قید شده و این حرف‌ ها کار ژورنالیستی است که برخی‌ می‌ خواهند حرفی زده باشند.

ارسال نظر