فیس‌ بوک و توییتر حساب کاربران ایرانی را حذف کردند!

رسانه کلیک - شرکت‌ های فیس‌ بوک و توییتر اعلام کردند برای مبارزه با نفوذ خارجی‌ ها بر انتخابات آمریکا، صد‌ها حساب مرتبط با ایران و روسیه را حذف کرده‌ اند.

فیس‌ بوک و توییتر حساب کاربران ایرانی را حذف کردند!

به گزارش کلیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ شرکت فیس بوک اعلام کرد برای مبارزه با نفوذ خارجی بر انتخابات آمریکا، صد‌ها حساب مرتبط با ایران و روسیه را حذف کرده است!

در همین حال توییتر هم اعلام کرد ۲۸۴ حساب کاربری مرتبط با ایران را تعلیق کرده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، فیس بوک روز سه شنبه ادعا کرد پویش‌ های ارائه اطلاعات غیرموثق از سوی ایران و روسیه را متوقف کرده و تعدادی از حساب‌ های کاربری را در بخشی از نبرد خود علیه اخبار جعلی در آستانه انتخابات در آمریکا و دیگر مکان‌ ها بسته است.

مارک زاکربرگ، رییس اجرایی فیس بوک عنوان کرد: فیس بوک بیش از ۶۵۰ صفحه، گروه و حساب کاربری را که به عنوان شبکه‌ هایی از حساب‌ های کاربری که افراد را در خصوص آنچه انجام می‌ دادند گمراه می‌ کردند، حذف کرد.

این شبکه اجتماعی ادعا کرد در حالی که تحقیقات ادامه دارد، محتوای برخی از صفحات به ایران بازمی گشت و محتوای دیگر صفحات به گروه‌ هایی مرتبط می‌ شد که قبلا با عملیات اطلاعاتی روسیه مرتبط بودند.

بر اساس ادعای ناتانیل گلیچر، رییس بخش سیاست امنیت سایبری در فیس بوک، محتوایی که در این حساب‌ های کاربری ارائه می‌ شد، کاربران فیس بوک را در انگلیس، آمریکای لاتین، خاورمیانه (غرب آسیا) و آمریکا هدف قرار می‌ داد.

ارسال نظر