تلگرام همچنان پر مخاطب‌ترین و محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در بین کاربران ایرانی

رسانه کلیک - مرکز پژوهشی بتا با بررسی آمار کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی متوجه شد که همچنان تلگرام با داشتن ۴۹ میلیون کاربر فعال ایرانی محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در بین ایرانیان است.

تلگرام همچنان پر مخاطب‌ترین و محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در بین کاربران ایرانی
آمار کاربران فارسی تلگرام، اینستاگرام و توییتر توسط مرکز پژوهشی بتا احصاء شده است که بر اساس آن تلگرام، اینستاگرام و توییتر به ترتیب بین مردم محبوب‌تر و پراستفاده‌تر هستند.
بر اساس این بررسی مشخص شد که تلگرام بیش از ۴۹ میلیون کاربر ایرانی فعال دارد محبوب‌ترین شبکه اجتماعی است. این بستر در حال حاضر بیش از ۲ میلیون کانال دارد که در طول سال بیش از ۵۰۰ میلیون پست منتشر می‌کنند. این تعداد پست در مجموع بیش از ۱۰۰ میلیارد نمایش به خود اختصاص می‌دهد که این نشان گر آن است که هنوز تلگرام به عنوان پیام رسان در کاربرد‌های مختلف برای کاربران ایرانی کاربرد دارد.
این پیام رسان در کل جهان بیش از ۴۰۰ میلیون دنبال کننده دارد که در حال حاضر ۴۹ میلیون آن ایرانی هستند.
همچنین در بررسی این مرکز مشخص شد بیش از ۲ میلیون سوپر گروه فعال و پر مخاطب که سهم جدی در میان کاربران دارند در حال حاضر در حال فعالیت هستند.
پس از تلگرام، اینستاگرام دومین شبکه پراستفاده است. با بررسی مرکز پژوهشی بتا در مورد کاربران فارسی اینستاگرام مشخص شد که بیش از ۴۷ میلیون کاربر فارسی زبان در بستر اینستاگرام در حال فعالیت هستند.
این کاربران در طول یک سال بیش از یک میلیارد محتوا تولید می‌کنند. این بستر در جهان بیش از یک میلیارد و دویست میلیون کاربر دارد.
نوع فعالیت در سطح بالای کاربری نشان می‌دهد که بیش از ۵۰ پیج با دنبال کننده بیش از ۳ میلیون کاربر دارد و بیش از ۶۰۰ پیج با دنبال کننده بیش از یک میلیون در این فضا وجود دارد.
این بررسی همچنین نشان می‌دهد که توییتر در جهان در حدود ۳۶۰ میلیون دنبال کننده دارد. در ایران بیش از ۲ میلیون کاربر دارد در طول یک سال در حدود ۵۰۰ میلیون توییت منتشر می‌کنند که از این تعداد ۲۰۰ میلیون ریتوییت انجام می‌شود.
همچنین کاربران بیش از ۱.۵میلیارد لایک نسبت به توییت‌های هم انجام می‌دهند.
ارسال نظر