حذف بلیت نیم‌بهای سانس اول سینماها در اکران نوروزی

علی‌رغم اینکه گفته شده بود بلیت تمام سانس‌های اول سینماها نیم‌بها خواهد بود، این اتفاق تا این لحظه در اکران فیلم‌های نوروزی رعایت نشده است.

حذف بلیت نیم‌بهای سانس اول سینماها در اکران نوروزی

به گزارش ایسنا، پس از افزایش قیمت بلیت سینماها، شورای صنفی نمایش اعلام کرد که سانس ابتدایی فیلم‌ها نیم‌بهاست و حتی پیشنهاد اولیه شورای صنفی، نیم‌بها شدن دو سانس اول بود که مراجعه به سایت‌های فروش بلیت نشان می‌دهد همان نیم‌بها شدن سانس اول هم حذف شده است.

در این‌باره قاصد اشرفی، رییس انجمن سینماداران، با تایید این موضوع گفت: «تصمیم اولیه‌ نیم‌بها شدن بلیت‌ سانس‌های اول برای زمانی بود که پیشنهاد بلیت ۵۰ هزار تومانی مطرح شد؛ ولی وقتی وزارت ارشاد بلیت ۴۵ هزار تومانی (در واقع ۴۰ هزار تومان به اضافه ارزش افزوده) را مصوب کرد، نیم‌بها شدن بلیت سانس‌های اول منتفی شد.

او تاکید کرد: «قیمت بلیت خیلی پایین اعلام شده، چون با هزینه‌های سینما هیچ همخوانی ندارد. وقتی درآمد با هزینه متناسب نیست، سینمادار چطور باید سینمایش را اداره کند؟ اقتصاد معادله‌ دارد و برای رونق چرخ اقتصادی سینما باید همه‌چیز را در این معادله در نظر گرفت. این در حالی است که باید ابتدا یک بررسی کارشناسی می‌شد تا ببینند هزینه یک روز سینما چقدر است و قیمت بلیت چقدر است.»

او با ابراز امیدواری از اینکه سینماها با فیلم‌های نوروزی رونق بگیرند، تاکید کرد:‌ «اگر تصمیم عاجلی برای وضعیت سینماها گرفته نشود، بسیاری از سالن‌ها با مشکل روبه‌رو می‌شوند و با متناسب نبودن دخل و خرج، مجبور به تعطیلی می‌شوند.

در حال حاضر فیلم‌های «گل به خودی»، «قدغن» و «موقعیت مهدی» از فیلم‌های نوروزی در حال اکران هستند و 4 فیلم «روز صفر»، «مرد بازنده»، «شادروان» و «سگ‌بند» از چهارشنبه ۲۵ اسفند روی پرده می‌روند.

ارسال نظر