بفتا 2022 برگزار شد | برندگان اسکار بریتانیا چه کسانی بودند؟

مراسم بفتا 2022 که بسیاری آن را به مراسم اسکار بریتانیا تعبیر می‌کنند، شب گذشته برگزار شد و حالا تنور پیش‌بینی‌های اسکار امسال هم از همیشه داغ‌تر شده است.

بفتا 2022 برگزار شد | برندگان اسکار بریتانیا چه کسانی بودند؟

جوایز سالانه آکادمی فیلم بریتانیا، شب برندگان خود را معرفی کرد و « قدرت سگ » ساخته جین کمپیون برنده جایزه بهترین فیلم و کارگردانی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌ان، هفتاد و پنجمین دوره جوایز آکادمی فیلم بریتانیا (بفتا) شب گذشته مراسم اعطای جوایز خود را به صورت حضوری در سالن رویال آلبرت هال لندن برگزار کرد و طبق پیش‌بینی‌ها فیلم قدرت سگ ساخته جین کمپیون، دو جایزه اصلی بهترین فیلم و کارگردانی را به خود اختصاص داد. همچنین فیلم « تل‌ماسه » ساخته دنیس ویلنوو که بیشترین تعداد نامزدی (۸) را در اختیار داشت، در نهایت ۵ جایزه شامل بهترین تدوین، فیلمبرداری، صدا، جلوه‌های ویژه و طراحی تولید را به خانه برد.

«بلفاست» ساخته کنت برانا به عنوان بهترین فیلم بریتانیایی شناخته شد و «هرچه قوی‌تر، سخت‌تر زمین می‌خوری» ساخته جیمز ساموئل نیز جایزه بهترین فیلم اول یک کارگردان، نویسنده و یا تهیه‌کننده را به خود اختصاص داد.

ویل اسمیت برای بازی در فیلم «پادشاه ریچارد» جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اصلی را دریافت کرد و جایزه نقش مکمل مرد هم به تروی کوتسور برای فیلم سینمایی «کودا» اعطا شد. در شاخه‌های بهترین بازیگر نقش اصلی و مکمل زن هم به ترتیب جوانا اسکانلان برای فیلم «پس از عشق» و آرینا دبوس برای «داستان وست‌ساید» برگزیده شدند.

فیلم ژاپنی « ماشینم را بران » ساخته ریوسوکی هاماگوچی نیز در ادامه موفقیت‌های خود، از آکادمی فیلم بریتانیا هم جایزه بهترین فیلم خارجی (غیرانگلیسی‌زبان) را کسب کرد و جایزه بهترین انیمیشن و مستند نیز به ترتیب به «انکانتو» و «تابستان سول» اعطا شد.

در شاخه‌های بهترین فیلمنامه اصلی و اقتباسی هم به ترتیب فیلم‌های «پیتزای شیرین‌بیان» و «کودا» برگزیده شدند.

ارسال نظر