نامزدهای جایزه اولیویه بریتانیا 2022 معرفی شدند

ادی ردمین، جسی باکلی و اما کورین از پیشتازان نامزدهای جایزه اولیویه بریتانیا 2022 هستند.

نامزدهای جایزه اولیویه بریتانیا 2022 معرفی شدند

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، جایزه اولیویه که معتبرترین جایزه تئاتر و هنرهای نمایشی بریتانیاست، اسامی نامزدهای ۲۰۲۲ خود را اعلام کرد.

در میان این نامزدها، ادی ردمین و جسی باکلی هردو در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی برای نمایش «کاباره در کیت‌کت کلوپ» نامزد شده‌اند و اما کورین بازیگر سریال «تاج» نیز برای بازی در نمایشی از هارولد پینتر با عنوان «آنا ایکس» نامزد شده است.

بیشترین نامزدی امسال به نمایش «کاباره در کیت‌کت کلوپ» رسید که در ۱۱ بخش نامزد دریافت جایزه شد. این نمایش که با تحسین منتقدها روبه‌رو شده، بازسازی نمایشی موزیکال از سال ۱۹۶۶ است. ربکا فریکنال کارگردان این نمایش و لیزا سادووی و الیوت لوی در بخش بازیگران مکمل نیز برای همین نمایش نامزد شده‌اند.

«زندگی پای» به کارگردانی لولیتا چاکرابارتی که اقتباسی از رمانی مشهور به همین نام است نیز ۹ نامزدی کسب کرد و از این نظر با «هر چیزی می‌رود» ‌با بازی استون فاستر و رابرت لیندسی مساوی شد.

نمایش «یخ‌زده» با اقتباس از انیمیشن مشهور « یخ‌زده » نیز ۴ نامزدی کسب کرده است.

این جوایز پس از پشت سر گذاشتن ۲ سال سخت به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی‌ها و تاخیرهای پیاپی، امسال در وست‌اند لندن نامزدهایش را معرفی کرد.

مراسم معرفی برندگان و اهدای جوایز اولیویه که از سوی انجمن تئاتر لندن برگزار می‌شود، ۱۰ آوریل در رویال آلبرت هال لندن به میزبانی جیسون منفورد کمدین برگزار می‌شود.

جوایز اولیویه در ۲۶ بخش به بهترین‌های هنر نمایش اهدا می‌شود. در هر بخش ۳ یا ۴ نامزد انتخاب شده است.

این جایزه که معادل جایزه تونی در آمریکا و جایزه مولیر در فرانسه است و برای تجلیل از بهترین‌های هنر نمایش بریتانیا از سال ۱۹۷۶ اهدا می‌شود، به افتخار سر لارنس اولیویه از سال ۱۹۸۴ به نام او تغییر کرد.

ارسال نظر